Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Początkujący elektronik konstrukcja prostego komputerka na układzie Atmega

30 Lip 2012 09:27 935 8
  • #1 30 Lip 2012 09:27
    1508259
    Użytkownik usunął konto  
  • #2 30 Lip 2012 09:55
    xamrex
    Poziom 28  

Nie chcę cie zniechęcać, ale jeśli nie miałeś styczności z programowaniem uC, to będziesz miał problem ze stworzeniem pseudo komputera..
    Chyba, że ten pseudo komputer ma tylko migać diodami..
    Nie napisałeś co chcesz osiągnąć.

0
  • #4 30 Lip 2012 10:44
    wdogli
    Poziom 18  

Witam.

Ja zaczynaem od zakupieia sobie plyty uruchomieniowej wraz z ksiazka.
    - Plytka uruchomieniowaLink
    - KsiazkaLink
    - Programator LPTLink
    koszt: 219+73+30=322+koszt przesylki.
    To jest opcja na latwizne. :)
    Ksiazka opisuje krok po kroku jak zaczac programowac mikrokontrolery w jezyku bascom.
    Teraz zrobil bym inaczej. Zassal bym sobie schemat do plytki uruchomieniowej Link i na jego podstawie kupil bym poszczegulne elementy+plyte stykowa. Do tego zakupil bym ksiazke oraz programator i do roboty.
    Pozdrawiam

0
  • #5 30 Lip 2012 10:56
    nanab
    Poziom 27  

Zdecyduj co ten komputer ma robić, narysuj schemat na podstawie ds i będziesz wiedział czego potrzebujesz.

0
  • #6 30 Lip 2012 11:06
    excray
    Poziom 39  

Kolego raf092 tradycyjnym polskim zwyczajem porywasz się z motyką na słońce. Coś w stylu - "będę lekarzem! zacznę się uczyć fachu od operacji przeszczepu serca! Powiedzcie co i jak mam wyciąć!". Fajnie że chcesz się tym zająć więc zacznij od podstaw: miganie diodami, wyświetlacz LCD, etc. Poza tym SAMODZIELNOŚĆ. Nie "powiedzcie mi co mam zrobić" tylko sam poszukaj materiałów - pełno tego w necie i na elektrodzie, kup jakiś zestaw albo go złóż samodzielnie. Poczytaj o programowaniu. Próbuj. Forum jest po to aby pomagać rozwiązywać problemy z którymi nie jesteś w stanie poradzić sobie samodzielnie mimo własnego dużego wkładu sił i czasu a nie po to aby "prowadzić za rączkę".

0
  • #7 30 Lip 2012 12:18
    1508259
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 30 Lip 2012 12:35
    excray
    Poziom 39  

Nawet żeby pomigać diodami podpiętymi pod PORT w mikroprocesorze trzeba już mieć jakieś podstawy - jak zainicjować procesor, jak ustawić kierunek i stan portu. Zastanów się tylko nad tym w jakim języku chcesz programować.

0
  • #9 30 Lip 2012 12:37
    1508259
    Użytkownik usunął konto