Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Metal Work Pneumatic
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Saeco Exprelia - Napełnianie obiegu wodnego i komunikat włącz ponownie ekspre

luckyluk7 14 Lis 2017 11:52 45780 45
    cafedomino
    Poziom 20  
    Witam. Jeśli zaparzacz wywala drzwiczki tak jak pisze "zmija5 " to jest coś nie halo albo z zaparzaczem (wymyć, przesmarować) lub (na to stawiam) z czujnikiem przekładni głównej. Czujnik położenia górnego bloku za póżno wyłącza silnik i wywala blok.
  • Metal Work Pneumatic
    C0rben
    Poziom 8  
    Witam Szanownych forumowiczów. I mnie dopadł po 5 latach użytkowania Saeco Exprelia 8856/09 błąd E05. Ekpsres po włączeniu próbuje na pełnić obwód wody ale to się nie udaje i pojawia się E05. Wcześniej były problemy z płukaniem po włączeniu. Nie zawsze obywał się cały cykl. Na słuch wyglądało to tak jakby właśnie coś zatykało przepływ i proces płukania po chwili startował od nowa. Czasem kilka razy.

Przeanalizowałem niniejszy wątek i przystąpiłem do przeglądu poszczególnych elementów.
    1. Przepływomierz suchy nic na niego nie kapie, jest drożny i ładnie się kręci
    2. Nic nie kapie, przewody silikonowe są wypełnione wodą, nie ma powietrza.
    3. Wyciągnąłem grzałkę kawy. Jest drożna, można ją przedmuchać.

4. Wyciągnąłem grzałkę pary. I tu mam pytanie. Czy ona powinna być drożna, czy może jest tam jakiś elektrozawór na wejściu ? Jak wkładam cienki śrubokręt w wyjście to wpada do środka głęboko. Jak wkładam w wejście to dociera max na głębokość króćca wejściowego + 2mm i koniec. Zaznaczyłem czerwoną linią dokąd dociera śruborkęt.

Jak włączę ekspres to próbuje napełnić obwód pompka zaczyna pracować a dźwięk jest taki jakby właśnie taka pompka była na wyjściu zablokowana. Nie wiem tylko czy to ta od pary (przez niedrożną grzałkę, czy ta większa co pcha wodę do grzałki od kawy - sama grzałka drożna ale nie wiem jak jest dalej.

Co o tym sądzicie ? Grzałka pary czy szukać dalej ? Np. zawór za grzałką do kawy ? A może coś innego ?

z góry dzięki za pomoc
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD
    W tych modelach to albo zatyka się grzałka lub jeden z elektrozaworów.
    albercik36
    Poziom 7  
    Z zasady zatyka się wejście wody do grzałki pary. Oby ten zator był jedyny w tej grzałce. Drut sprężynowy, wkrętarka i jest szansa żeby udrożnić ale uwaga, zdarza się że drut pęka i zostaje w środku. Czyli z umiarem lub wężyk, strzykawka wpompowywać i wypompowywac żeby odkamieniacz dostawał się do zatoru kamienia. To może jednak potrwać długo, z przerwami parę godzin, zależy od "przeszkody".
    Powodzenia.
    waldo
    Poziom 23  
    Mam taki problem, poza w/w który nie jest rozwiązany jeszcze, bo w sumie nie zabierałem się za to.
    Podczas odwapniania ekspres gdy trzeba opróżnić tackę ociekową, po ponownym włożeniu nie widzi jej. Metodą prób i błędów w końcu udaje się uruchomić ekspres. Co dziwne, gdy włożę sam pojemnik na fusy (na podwyższeniu na ściereczkę go kładę), bez pojemnika na wodę ociekową, nie ma problemu. Podczas normalnej eksploatacji także nie ma problemu. Tylko podczas odwapnianie odkamieniania.

W drzwiczkach znajduje się czujnik wody .Odkręcam śrubki ,wypinam 3 pinowy wtyk z płytki i wtedy odkamienianie przebiega bez problemu.
    Po procesie podpinam wtyczkę i ekspres działa.[/quote]
  • Metal Work Pneumatic
    Ronin
    Poziom 13  
    Generalnie problem jest nierozwiązany. Mam tę samą przypadłość, chociaż podczas ostatnich dwóch, trzech odwapnianiań problem się nie pojawił. Na czas procesu czyszczenia w momencie pojawienia się usterki pojemnik na fusy kładę na ściereczce. W tedy działa, a woda jest wchłaniana przez ścierkę. Karkołomne, ale działa, także u innych.
    kgolebiowski
    Poziom 10  
    U mnie pomogła wymiana czujnika.Doraźnie można przetrzeć drzwiczki i brzeg tacki ręcznikiem papierowym.
    kgolebiowski
    Poziom 10  
    Akurat miałem na gwarancji , więc wymieniono mi w serwisie.
    szagma
    Poziom 2  
    Witam
    Pozwolę sobie odświeżyc temat
    Expres Saeco Aulika po włączeniu słychać chwile pracy pompy, następnie komunikat E05.
    Co ciekawe czego nie znalazłem we wcześniejszych postach pobierze odrobine wody ze zbiornika i woda wylewana jest do tacy ociekowej. po zdjęciu górnej części obudowy nie widać żadnych przecieków.
    Jeśli wymiana boilera, to który bo są dwa??
    Z góry dziękuję za pomoc
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD
    szagma napisał:
    Witam
    Expres Saeco Aulika po włączeniu słychać chwile pracy pompy, następnie komunikat E05.
    Co ciekawe czego nie znalazłem we wcześniejszych postach pobierze odrobine wody ze zbiornika i woda wylewana jest do tacy ociekowej. po zdjęciu górnej części obudowy nie widać żadnych przecieków.

Sam musisz sprawdzić, bo masz ekspres u siebie.
    Patryk L

Poziom 16  
    szagma napisał:
    Witam
    Z góry dziękuję za pomoc

Sprawdź przepływomierz a dokładnie styki złącza. Nad przepływomierzem jest grzałka ostatnio miałem kilka przypadków wycieku z wężyka grzałki i zalewania kostki przepływomierza :)
    albercik36
    Poziom 7  
    Witam . zbyt twarda woda. Proponuję rozpiąć wężyki z grzałki pary (pierwsza od przodu) i sprawdzić przepływ czy drożna. Z zasady zapycha się kamieniem na wejściu wężyk bliższy tyłu urządzenia. > jeżeli po sprawdzeniu drutem zator jest blisko to można powalczyć ale jeśli głęboko/daleko to raczej trudny temat. Nie wiem czy wstrzykiwanie odkamieniacza załatwi sprawę choć czasem po wielu próbach udrażnia. powodzenia!
    ITElektronikFilusch

Poziom 12  
    Witam
    Wlasnie maialem taki przypadek

I powiem szczerze
    Tam nie pomorze nic tylko wymiana lub przeprogramowanie elektroniki.

Ja mialem taka maszyne od klienta .
    Wymienilem prawie wszystko a okazalo sie ze to elektronik swiruje. Wymienilem plytke i wszystko OK
    radeks1968
    Poziom 12  
    Witam.Jak u wszystkich błąd 5.W ekspresie wymieniłem czujnik na grzałce i zawór który łączy blok zaparzacza .Ekspres zadziałał zrobił kawę . Zachciało mnie sie Capuchino i niestety zonk. Przyczyna była zatkana wapnem grzałka od pary . Grzałki sa drożne ,grzeją obydwie ,przepływomierz sprawny ,ale po załączeniu tylko chwilka pracuje pompa i wyskakuje błąd 5 . Co teraz ?

Dodano po 10 [godziny] 34 [minuty]:

p.adam napisał:
    Aulika Błąd E05 Podaje przyczyny:
    1. Zakamieniona grzałka pary POLECAM TAR 26
    2. Zapchany blok a dokładnie zaworek cisnieniowy (Kulka ze sprężynką) ten problem pojawia sie przy włączeniu urządzenia przy płukaniu.
    3. Zapchany kaminiem trójnik na elektrozaworze drain od kawy
    4. awari przepływomoerza- małoprawdopodobne ale zdarza się.

Witam a który to trójnik i gdzie sie znajduje ? ;)