Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakiś tv 40-42-46 cali za ok. 4 tyś. LED-Sony lub plazma - Panasonic

mario.79 30 Lip 2012 12:35 4300 28
  • #1 30 Lip 2012 12:35
    mario.79
    Poziom 8  

Witam. Interesuje mnie zakup tv do ok. 4000. Oglądam przede wszystkim mecze piłki nożnej, filmy i programy podróżniczo-naukowe. Fajnie jakby miał możliwość oglądania filmów divix,avi z USB, by można było za jego pośrednictwem oglądać serwisy w stylu iplex, ipla, you tube. Obecnie posiadam plazmę Panasonic PV70 ale to tylko HD Ready, słaba czerń, kolory takie sobie słaba ostrość kolorów i pixele (to pewnie wina hD ready). Mój brat ma 37 Sony KDLW5500 i widać tam (pod N) rewelacyjnie (a może to tylko porównując z moją plazmą), dlatego zastanawiam się nad Sony i nową plazmą Panasonica. LED ma gorsze kolory, czerń, gorsze kąty widzenia a plazma więcej energii potrzebuje i podobno bzyczy/brzęczy z tyłu obudowy w przypadku bardzo jasnych scen.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?
    - 24m2
    2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?
    -około 2,0-3,0 m
    3.Ile osób zasiada przed telewizorem ?
    - 1 lub 2
    4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ?
    - w większości czasu na wprost, jednak czasem będzie zdarzało się oglądać tv pod kątem.
    5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ?
    - ma stać
    6.Jak słońce świeci w pokoju ?
    - okno od pokoju, w którym będzie stał tv jest od strony (zachód), jednak słońce będzie świeciło co najwyżej na oglądających tv, okna nie są duże
    7.Jaki masz obecnie telewizor ?
    Panasonic 37PV70
    8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?
    Szybki czas reakcji, dobrą czerń, dobre kolory, dobrą ostrość, dostęp do netu
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ?
    cyfra + hd, filmy po hdmi z komputera 720p, 1080p (tu zależy mi żeby tv współpracował z komputerem, bo w przypadku mojego obecnego tv jest tragedia - nie łapie rozdziałki).
    10.Jakie urządzenia ?
    komputer, cyfra +, pioneer VSX-416
    11. Co będzie oglądane najczęściej
    jestem maniakiem piłki nożnej więc mecze, do tego filmy i programy podróżniczo-naukowe
    12.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ?
    około 3 h
    13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?
    canal + sport hd, travel planet, national geografic, tvp sport, orange sport
    14.Czy zamierzasz serfować po internecie ?
    chętnie skorzystam z opcji w stylu iplex, ipla, you tube - mam livebox tp więc fajnie jakby miał bezprzewodową kartę sieciową WI-FI
    15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
    nie
    16.Preferencje co do marki ?
    Sony, Panasonic
    17.Preferencje co do wielkości ?
    minimum 40 cale
    19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?
    wieczorem
    20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?
    max do 4200 zl.
    21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?
    dobrze jakby miał ale będzie mało używane (bo mało póki co programów 3D a jak będzie więcej to i tv pewnie pójdzie to wymiany bo będzie słaby technologicznie
    22. Preferencje do modelu
    Sony KDL-40/46hx750
    Panasonic P42ST50E

0 28
  • #2 30 Lip 2012 13:38
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #3 30 Lip 2012 14:11
    mario.79
    Poziom 8  

widzę, że moje propozycje nie zyskały waszej akceptacji - Sony Panasonic plazma :-) Ale te podane tęz są ciekawe i warte rozważenia

0
  • #4 30 Lip 2012 14:29
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

A model Plazmy Panasonica jest extra wyborem ale jest za mały.

1
  • #5 30 Lip 2012 14:34
    mario.79
    Poziom 8  

niestety panasonic wprowadził dziwną politykę i robi plazmy 42 cale a potem 50 cali (dużo droższa niestety:-()

0
  • #6 30 Lip 2012 14:38
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Dlatego dostałeś optymalne rozwiązania w klasie cenowej.

0
  • #7 30 Lip 2012 14:41
    mario.79
    Poziom 8  

a ten Sony hx750 wart uwagi ? w sumie to myślałem nad tym Sharpem ale coś ludzie narzekają na niego (słaby obraz) i póki co odpuściłem

0
  • #9 30 Lip 2012 17:58
    mario.79
    Poziom 8  

Aż jestem ciekaw o co chodzi bo jeszcze tego nie widziałem. Jutro podejdę do Saturna to sprawdzę. No i cały czas myślę czy ten Sony, Sharp czy Panasonic (pomijam już rozmiar matrycy tylko czyste parametry techniczne)

0
  • #11 30 Lip 2012 22:21
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

To napisz proszę czy dla Ciebie to ok.

0
  • #12 30 Lip 2012 22:32
    mario.79
    Poziom 8  

Jak najbardziej ok, ale cały czas jeszcze myślę nad tą plazmą. Może ona i mniejsza ale w sumie to i tak spora (moi rodzice mają 42 plazmę) a ja oglądam i tak z podłogi czyli bliżej a pewnie będę częściej bo dziecko w drodze czyli będę się z nim bawił bliżej tv :-)

0
  • #13 31 Lip 2012 00:38
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Jak masz kasę to zdecydowanie 50ST 50

0
  • #14 31 Lip 2012 08:05
    mario.79
    Poziom 8  

No zobaczę jeszcze ile uda mi się wysupłać (bo jak pisałem dziecko w drodze, a jak teraz nie kupię to później tym bardziej:-)) Widzę, że jesteś kompetentny w temacie i wiesz o czym piszesz. Ta plazma powinna być lepsza dla mnie od tego LED ? Bo cena taka sama właściwie więc teraz tylko kwestia wyboru. W tym tygodniu kupię tylko jeszcze sprawdzam ostatnie kwestie. Ta plazma ma super opinie aż się dziwie, że ludzie tak LED-y kupują w większości. No chyba że chodzi o zużycie energii.

0
  • #16 31 Lip 2012 12:30
    mario.79
    Poziom 8  

Mam rozumieć, że na LED bardziej jest nacisk reklamowy i stąd ten szał ? PDP więcej zżera energii, ma szklany ekran i przez to jest be.

0
  • #17 31 Lip 2012 20:35
    mario.79
    Poziom 8  

Byłem w Saturnie i jakoś bardziej mi podpasował ten LED Sony 46hx750. Nie wiem czy to kwestia puszczanego materiału ale jakoś blado ta plazma. Sam już wiem, ale Sony robił wrażanie.

0
  • #18 01 Sie 2012 09:54
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Dziwisz się w domu. Bo w sklepach jest inny rodzaj oświetlenia.
    Zamów prezentacje telewizorów do domu to się sam przekonasz.

0
  • #19 01 Sie 2012 10:00
    mario.79
    Poziom 8  

Ale co przez to rozumiesz ? Że ten tv to lipa i sklepie nie można się o tym przekonać z powodu oświetlenia ?

0
  • #20 01 Sie 2012 12:53
    Psheemass
    Poziom 9  

Jako "nowy" na forum z małą ilościa postów, tutaj sam szukałem większości porównań przed własnymi zakupami.
    Do rzeczy . Jestem zwolenikiem jakości obrazu/dźwięku,ale wiadomo cena również jest pewną granicą. Samo utrzymanie już nie, jeśłi chodzi o pobór prądu,bo nie wiem czy wogóle zauważysz różnicę,prędzej zurzycie wody przy małym dziecku. Buczenie plazmy- włączam "mute" i jest to szukanie wady na siłę. Internet/wifi to jeszcze nie są komputery, ale laptopa/aparat/telefon podłączam HDMI bez problemu. A pozostałe aplikacje internetowe, które wymieniłeś działają. Mam mniejszy pokój niż ty i telewizor z czasem się "kurczy", więc sie poważnie zastanów. Co do rodzajów programów jakie oglądasz,to jest pytanie w jakim trybie bedziesz je oglądał. Każdy telewizor oferują kilka do wyboru,a kolejna sprawa to czy dany program bedzie nadawany w jakości HD,jeśli nie ,to nie wiń telewizora a stację telewizyjną.Jestem za plazmą Panasonica, bo sam mam(P42G20B choć wolałbym pioneera-ale kasa;/ ) i jestem zadowolony. Żeby nie było że nie ma minusów- jeśli podłaczysz kartę SD lub dysk twardy pliki muzyka/foto/filmy muszą być w odpowiedznim formacie inaczej nie odczyta- taki wbudowany odtwarzacz. Dźwięk wbudowanych głośników nie zachwyca-wystarcza,ale będziesz używać amplitunera(sam również tak robię) wiecej negatywów nieprzypominam sobie. Teraz są młodsze modele,wiec pewnie i lepsze. Co do ledów mówie nie i tyle, czekam na obniżenie cen oled i wtedy zmienie TV.

0
  • #21 01 Sie 2012 13:25
    mario.79
    Poziom 8  

Będę oglądał Canal + Sport HD i cała reszta C +, Orange sport, Sportklub, TVP Sport, Discovery, Travel, Planete itp czy li trochę HD trochę SD. Jesli plazma to 42 cale (50 i za dużo i za drogo) a LED to 46 cali. No nie wiem, do tej pory miałem plazmę (37pv70 więc już 5 letnią), ale to tylko HD ready i ogólnie duża szarość (może źle skalibrowałem), brak C.A.T.S. dowiedziałem się że nie ma go w 37 cali dopiero kilka miesięcy po zakupie - to był 1 duży tv i nie wiedziałem czego oczekuję. LCD u brata gra jak dla mnie super (pod N telewizją). Ostry obraz, kolory, człowiek czuje jakby był na meczu lub grał w filmie. Serwisy net różnią się tym że panas ma iplex (więcej darmowych filmów) a reszta tak samo. Do 46 cali już nawet przekonałem żonę (i nawet to że różnica 1000 zł między 42 plazmą a 46 LED) ale na 100 % nie jestem przekonany co kupić. Nie mam mega wymagań, chcę w fajnym tv obejrzeć mecze mojej ukochanej drużyny :-) Mam kino domowe więc przy lepszym filmie włączę na głośniki bo przy Wiadomościach w TVP to nie ma sensu by usłyszeć głos Prezesa w 5.1 :-) Każdy tv ma swoje + i - (moja mama jak to mówi: sony to sony:-), sama ma plazmę Panasonica 42 cale PV60 i jest zadowolona :-). W sklepach też zależy na kogo się trafi i co chce sprzedać. Chyba rzucę monetą ... :-)

0
  • #22 01 Sie 2012 13:45
    Psheemass
    Poziom 9  

Wiem że zakup Tv to nie paczka zapałek,a ze sprzedawcami różnie,tak jak piszesz. Nie ukrywam że w led jedynym plusem-jak dla mnie, to grubość TV, dlatego chcę OLED żeby staniał. HD Ready,a Full HD to inna bajka, ty i twoja mama macie HD Ready z małym odświerzaniem 50 Hz. Z dźwiękiem też sie zgodzę bo tez tak robie. Co do samego wyboru nikt tutaj za Ciebie nie dokona, idź za ciosem skoro u brata dobrze się ogląda,a za 5 lat kiedy 3D pójdzie do przodu i tak zmienisz TV. A do tego czasu bedzie Ci się dobrze oglądało. Ja jestem zwolennikime plazm i tego nie ukrywam. pozdrawiam i napisz później co kupiłeś :)

0
  • #23 01 Sie 2012 13:59
    mario.79
    Poziom 8  

Spoko, dzięki za sensowaną i ludzką poradę :-) Niby ta moja jest podobno 100 Hz ale tak czy inaczej to skansen. HD ready to już dawno nie to. Jeszcze pewnie podjadę do jakieś Euro czy Saturna i posłucham chwilę tych "znawców" a może się jakiś trafi fachowy i kompetentnie doradzi - tak żeby mieć spokojną głowę że byłem i pytałem :-) Nie mówię na 100 % ale chyba spróbuję tym razem LED i zobaczę jak to widać:-) A jak sam trafnie napisałeś za 5 lat i tak trzeba będzie zmienić wtedy się zobaczy. To nie wyrok dożywocia :-) No zobaczę jak to się potoczy (chcę w tym tygodniu kupić) i nie ma problemu, napiszę na co padł wybór :-)

0
  • #24 01 Sie 2012 14:35
    Psheemass
    Poziom 9  

Zapomniałem dodać,spróbuj jeszcze przed zakupem obejrzeć fragment filmu w HD u brata,a następnie z oryginalną płytą tego samego filmu pójdź do sklepu i popros o odtworzenie,mogą odmówić ale w innym może się udać,argumentuj ,że to pokazowe filmiki ,żeby sprzedać konkretny model.Warto mieć też na USB ten film,że niby nie mogą wyłączyć danego pokazu,wtedy bezpośrednio do TV.Sam tak robiłem,zresztą z głośnikami i amplami też

0
  • #25 01 Sie 2012 14:40
    mario.79
    Poziom 8  

Super, też tak muszę zrobić. W sumie jak im zależy na sprzedaży to powinni pozwolić. Jak nie to trudno ale spróbować. Dziękuję za poradę.

0
  • #26 03 Sie 2012 08:54
    mario.79
    Poziom 8  

W końcu wczoraj kupiłem Sony 46hx750. Jak gra nie wiem bo jakoś nie miałem weny go rozpakować :-) Dziękuję wszystkim za posty, dużo mi pomogły. Pozdrawiam

0
  • #27 06 Sie 2012 07:45
    mario.79
    Poziom 8  

Ogólnie TV jest fajny tylko kilka rzeczy mnie zastanawia. Jak podłączyć go do internetu, mam livebox (ten nowszy) i telewizor go nie widzi w ogóle. Laptop czy inne urządzenia w pokoju go widzą a tv nie (livebox jest w innym pokoju). Te 6 stopni odchylenia w sumie nie przeszkadza ale zastanawiam się po co jest i czy nie zamontować go normalnie na kąt prosty. No i nie wiem co mu powłączać by był najlepszy odbiór, narazie włączyłem mu te wszystkie redukcje na duże, tryb eco, lepsze barwy na max itp ale musiałem sporo zmniejszyć jasność (była na 60) bo czerń była szara i ogólnie obraz był za mdły i zbyt jasny. Oglądam w trybie standard lub sport (nie wiem jak można oglądać tryb film i kolory ciepłe) i odcienie neutralne. Ta kalibrcja jest męcząca ale widzę że drzemie w nim potencjał.

0
  • #28 06 Sie 2012 15:40
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

To napisz proszę kilka słów jak wszystko poustawiasz.

0
  • #29 06 Sie 2012 15:43
    mario.79
    Poziom 8  

chętnie napiszę ale może mi ktoś pomoże i napisze co warto ustawić by był ładny obraz i o co chodzi z tą siecią bezprzewodową. nigdy nie miałem LED i nie wiem o co chodzi z tymi ulepszaczami obrazu.

0