Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

u232-p9 - Konwerter USB-RS232 Brak łączności z centralą alarmową CA-10

30 Lip 2012 13:45 2770 6
  • Poziom 10  
    Witam,

Zakupiłem tę przejściówke specjalnie po to aby móc zaprogramować centrale do swojego domu. Niestety nie chce sie łączyć.

Zainstalowałem sterowniki do tej przejściówki wykryło przejściówke na COM3, lecz nie łączy sie z centralą. Kiedyś jak miałem w komputerze zintegrowany port RS232 łączylo bez problemów.

Co może być przyczyną braku połączenia?

Konwerter USB-RS232

http://allegro.pl/przejsciowka-kabel-usb-rs232-com-prolific-pl2303-i2486545995.html

Odesłać? Czy probować wymienić na inny?

• Poziom 12  
    Czy komputer widzi urządzenie (przejściówkę).
    Jaki błąd wyświetla ci podczas próby połączenia z centralą.
  • Poziom 10  
    Komputer widzi przejsciówke. Gdy włączam lub wyłaczam podaje ze urzadzenie podłaczono prawidlowo i podaje nazwe urządzenia. Bład jaki wyświetla to brak polączenia z centralą.

• Poziom 12  
    Czy na pewno centralka ustawiona w tryb serwisowy FS112?
  • Poziom 10  
    Tak, centralka jest ustawiona w tryb serwisowy FS112, a z tego co dobrze pamietam (a nie zbyt dokładnie pamietam) jeżeli nie wywołało sie owej funkcji FS112 to program o to prosił, a teraz jest brak polączenia.

Zapytam może inaczej. Czy ktoś probował dokładnie tym przewodem programować centralkę? i czy to sie komuś udało?

• Poziom 12  
    Programowałem tą przejściówką centralki alarmów pożarowych.
    Były problemy, ale nie z kabelkiem.
    Po pierwsze wyłączyć kontrolę dostępu użytkownika ( w panelu sterowania ).
    Konfiguracja portu z poziomu programu do uploadu.
    I czasami centralka w momencie nawiązywania połączenia potrafiła wyskoczyć z trybu serwisowego.
    Z tego co pamiętam CA 10 ma wyprowadzony port komunikacyjny na wtyczkę RJ a nie na DB 9, więc może problem jest w zgodności pinów sygnałowych , może są prze-krosowane lub masa nie jest wyprowadzona na obudowę tylko na któryś z pinów.

Dodano po 5 [minuty]:

Jeszcze jedno.
    Konwerter instalował się jako COM 7 lub wyżej, a program pozwalał na wybór portu w zakresie COM 1 do COM 4. Wystarczyło w menadżerze urządzeń przestawić na COM 1 - 4.
  • Poziom 10  
    Odesłałem do sprzedawcy, ponieważ to dziadostwo sie do niczego nie nadaje...