Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elektronika i Telekomunikacja AGH - opinie aktualne oraz wiadomości

Michau1324 30 Lip 2012 15:47 6514 6
  • #1 30 Lip 2012 15:47
    Michau1324
    Poziom 7  

Witam. Chciałem zapytać jak jest teraz na tym oto kierunku? Jestem zainteresowany tym kierunkiem i chciałem uzyskać informacje na jego temat. Czy obecni studenci polecają ten kierunek? Słyszałem wiele opinii na jego temat, że jest ciężko i dużoo osób odpada ale, że są to bardzo ciekawe studia :) I jeszcze jedna niezwykle zapewne istotna uwaga to ta, czy ciężko tam z fizyką, ponieważ troszkę kuleje w tym przedmiocie.. Więc jeśli możecie to opiszcie troszkę ten kierunek. Bo czytałem już mnóstwo o tym lecz to są już informacje sprzed paru lat i nie wiem czy aktualne ;) Pozdrawiam

0 6
  • #2 30 Lip 2012 20:51
    Elektronik9
    Poziom 30  

Jako student EiT na PP powiem, ze kierunek bardzo fajny, ciekawy ale nie dla leniwych ludzi. :) Fizyka raczej lekka, inne przedmioty są ciężkie, ale nie wiem jak to na AGH... Tam ponoć z matmy męczą ostro.

0
  • #3 05 Sie 2012 08:50
    Michau1324
    Poziom 7  

Rozumiem, dzięki ;) Aczkolwiek chodzi mi o studentów AGH, więc może ktoś z nich się jeszcze wypowie? ;)

0
  • #4 07 Sie 2012 23:11
    sigaris
    Poziom 15  

Wiesz co ciężko się teraz na ten temat wypowiadać z racji tego,że wydział się dzieli. Dotychczasowy Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki rozbija się na dwa inne. Oficjalnego komunikatu jeszcze nie ma, ale dostałem informację ( jestem starostą na od października IV raku EiT zaocznie) ,że od września mój dziekanat będzie zupełnie gdzie indziej niż dotychczas oraz będzie nowa "Pani z dziekanatu" ;). A o podziale wiemy od prowadzących zajęcia.

0
  • #5 04 Lut 2013 20:56
    matiroz
    Poziom 7  

Również prosiłbym o jakieś informacje od obecnych studentów bo niemal wszystkie informacje są z 2008 roku.

0
  • #6 04 Lut 2013 21:06
    sigaris
    Poziom 15  

Jest ciężko. Zaczynało nas około 80 osób, a teraz jest nas z 10( jestem na ostatnim roku IV, w lato będę się bronił jako inżynier). Najpierw dała w kość Matematyka, potem Teoria Obwodów, potem Teoria Sygnałów. Najgorzej mieli Ci, co byli po liceum. Po Technikum ( zwłaszcza po Łączności w Krakowie) radzili sobie.

Żeby skończyć elektronikę, musisz ją rozumieć, bo lawirując daleko nie zajedziesz. Większość tematyki, to spojrzenie matematyczne na elektronikę, więc jak ktoś nie przykładał się na początku do niej, to potem miał problemy by zrozumieć resztę materiału.

Wiem,że z związku z utworzeniem nowego wydziału planują zmiany w programie nauczania i zaczynają mieszać w przedmiotach.

0
  • #7 08 Lut 2013 18:34
    NieWiemCoNapisać
    Poziom 2  

Siema. W tym roku mam zamiar :D ukończyć Technikum Łączności, profil Informatyk, specjalizacja: Systemy operacyjne i Sieci... mam kilka pytań odnośnie tego kierunku studiów. Chciałbym studiować zaocznie i dla tego ciekawi mnie ile punktów mieli ludzie idący właśnie na ten kierunek zaocznie, ile kosztuje i jak tam sobie radzą ludzie? Czy tak jak odpisał to sigaris? Dzięki wielkie za odpowiedz ;)

1