Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Megane 2003 - Renault Megane 2003 1.5 dCi - ścina pasek alternatora.

30 Lip 2012 16:01 5458 5
  • Poziom 1  
    Witam,

Odpalajac wczoraj samochod spod maski zaczal dobiegac dziwny odglos z okolic alternatora i rozrzadu.

O to co stwierdzilem rano.

Ścina wewnętrzną część paska alternatora (od strony silnika) na szerokości jednego klina i zwisająca część niczym bat rzuca się we wszystkie strony. Odciąłem kawałek oderwanego paska ok 10 cm. Natomiast po paru minutach znowu ścina dalej.

Kilka faktów. Rozrząd wymieniany 50000 temu. Ok 5000km wstecz zablokowało się koło na alternatorze i zerwało pasek - wymienione zostało koło alternatora i pasek (nie wiem czy napinacz też). 3 miesiące temu po małej stłuczce wymieniony został także alternator.

Co to może być ? Czy moge doczłapać się do serwisu czy za duże ryzyko i laweta ?
  • Poziom 10  
    Jazda jest nie wskazana, jak wymieniałeś alternator to na pewno został dobrze założony ? bo wygląda na to że cos jest krzywe albo wykrzywiło się podczas stłuczki albo podczas montażu i dlatego ścina Ci pasek. Ewentualnie rolka może być nie dokręcona ale stawiam na to że jest krzywo alternator.
  • Poziom 14  
    miałem podobny problem z Thalia 1,4 wersja z klima i do wymiany był napinacz sprężynowy. Jego zadaniem jest regulacja naciągu paska z obrotami silnika.Następuje wykrzywienie napinacza u mnie tak ok. 85tys km.Patrząc z góry widać jak odchodzi od silnika i ścina pasek
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Koło pewnie założone 5 PK a pasek 6 PK, albo pasek nie jest założony w osi z pozostałymi kołami.