Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Debian] Czytnik smart card Cardman DYV83-2 w terminalu Igel-564 LX Premium

30 Lip 2012 18:02 3160 18
  • Poziom 16  
    Posiadam czytnik z tytułu w terminalu Igel-564 LX Premium, [Debian] Czytnik smart card Cardman DYV83-2 w terminalu Igel-564 LX Premium zainstalowany mam system Debian(linux) i chciałbym żeby istniejący tam czytnik mógł być widziany w systemie i odczytywać np. karte telewizj na karte(TNK).Co powinienem zainstalować-doinstalować do systemu?
  • Poziom 16  
    Może dałoby się podpiąć go do portu usb,bo jak widać na zdjęciu bezpośredniego do niego idzie tylko 5-przewodów i opisy na portalach podają iż jest to czytnik usb.Pozostaje kwestia który przewód do którego pinu we wtyczce usb podlutować jakiś schemat lub zasada podpinania-połączeń w usb?
  • Poziom 16  
    Instalacja pcsc-lite,pcsc-tools,pcscd,ccid skompilowanie tego wszystkiego odpowiednio do posiadanego sprzętu-systemu i czytnik działa na Debianie.
  • Poziom 9  
    możesz napisać co z czym kompilowałeś?
    a może działa po zainstalowaniu standardowych debów?
  • Poziom 16  
    Dokładnie trzeba doinstalować to co opisałem wcześniej ,ale doinstalować czyli pobrać co potrzeba rozpakować ./configure i make i powinno się zainstalować.
  • Poziom 9  
    Problem w tym że skompilowałem sobie w gentoo wszystkie te pakiety, lecz czytnik nie jest widoczny. lsusb nic nie pokazuje. Gdyby czytnik był wykrywany no to by był. Inne czytniki na usb mi wykrywa. No chyba że jest to czytnik pod rs232 z konwerterem.
    Może ma ktoś opisy pin'outół z płyty? Miernikiem doszedłem tylko do 5+ oraz GDN (czerwony oraz czarny kabelek z czytnika), pomarańczowy oraz biały prawdopodobnie będą to data+-
  • Poziom 16  
    Czytnik jest podpięty pod com1 czyli 0x0103F8 /dev/ttyS0 .
  • Poziom 9  
    jeszcze jedna prośba do Ciebie
    wrzuć jeśli możesz wynik dla pcsc_scan
  • Poziom 16  
    No niestety ale terminal jest teraz poza moim zasiegiem(jakiś czas poza domem)i nie pamiętam dokładnie co tam pokazywało ale tak z pamięci to ostatnia linia po tej komendzie to dane karty ATR itd.Sprawdzone na kartach conax i viacess nie wiem jak z innymi.
  • Poziom 9  
    Jeszcze jedno pytanko.
    pcsc działa Ci z udev czy libusb?
  • Poziom 16  
    Jak będe miał dostęp do trminala podam wynik dla pcsc_scan
  • Poziom 16  
    root@debian:~# pcsc_scan
    PC/SC device scanner
    V 1.4.16 (c) 2001-2009, Ludovic Rousseau <ludovic.rousseau@free.fr>
    Compiled with PC/SC lite version: 1.5.5
    Scanning present readers...
    0: Towitoko Chipdrive Reader,second serial port 00 00

Fri Oct 17 10:49:49 2014
    Reader 0: Towitoko Chipdrive Reader,second serial port 00 00
    Card state: Card removed,

W tym momencie bez karty
  • Poziom 10  
    Witam
    Kolego mam prośbę czy jeżeli masz już to skompilowane mógłbyś udostępnić.
  • Poziom 16  
    Mogę tylko co konkretnie i w jakiej formie.
  • Poziom 10  
    Witam
    pcsc-lite oraz ccid jeżeli nie sprawi Ci to problemu najlepiej jako deb.
    resztę idzie zainstalować ze standardowych repozytoriów
    Mam taki sam czytnik i uparłem się że go uruchomię (na razie bez sukcesów)

root@serwer:~# pcsc_scan
    PC/SC device scanner
    V 1.4.20 (c) 2001-2011, Ludovic Rousseau <ludovic.rousseau@free.fr>
    Compiled with PC/SC lite version: 1.8.3
    Using reader plug'n play mechanism
    Scanning present readers...
    Waiting for the first reader...
    i tak czeka i czeka ....
  • Poziom 10  
    Dziękuję bardzo w tym tygodniu postaram się wyciągną z Twojego obrazu niezbędne paczki i opublikować w tym wątku.
  • Poziom 16  
    Z twojego logu wynika ,że nie masz skonfigurowanego czytnika "Towitoko Chipdrive Reader" i nad tym musisz popracować.Obecnie odnowiłem oscama na nowszy, bo ten co jest w obrazie był z przed kilku lat i działa ok.
  • Poziom 10  
    Podepnę się pod temat.
    Mam ten sam terminal IGEL, a więc również ten czytnik (serial).
    Skonfigurowany przez pcsc-lite, wszystko pięknie działa z kartą CONAX (konkretnie TNK).
    Natomiast mam problem z kartą nc+ (cameleon - seca).
    Z tego co się udało mi zorientować, to raczej będzie coś z driverem 'towitoko'.
    Jeśli pod ten terminal podepnę czytnik usb, to jest wszystko w porządku - karta czytana bez problemu.
    Wracając do towitoko, pcscd wyświetla taki błąd: "Protocol T=1 requested but unsupported by the card". Jednakże jest on raczej spowodowany niemożnością zczytania ATR z karty przez pcscd (ATR = NULL), na podstawie którego daemon ustala obsługiwane protokoły. Daemon widzi, że karta jest włożona, driver ustawia prędkość komunikacji z kartą, jakieś dane są wysyłane i odbierane ale ATR zwracane jest puste.
    Spotkał się ktoś z tym problemem?
    A może jest jakiś inny kompatybilny driver?