Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia 6120 - Odzyskiwanie utraconej wiadomości SMS

KolejnyUser 30 Lip 2012 18:23 5140 5
  • #1 30 Lip 2012 18:23
    KolejnyUser
    Poziom 8  

Witam wszystkich...

Po raz kolejny muszę napisać temat z prośbą o pomoc, ponieważ moje amatorskie starania nie dały rezultatu.

Temat rzeka,, odzyskiwanie SMS, poruszany wiele razy nawet na polskich portalach.
    Napiszę co do tej pory zrobiłem i na czym polega problem.

Najpierw postanowiłem dostać się do folderu PRIVATE na telefonie, w tym celu musiałem to poodblokowywać, co też nie było łatwe, ponieważ nigdy się w to nie bawiłem. Niestety w folderze Mail2, miałem tylko wiadomości dotyczące powiadomienia o czasie trwania rozmowy, jej koszcie itp. I to bardzo stare! Śmiem twierdzić, że były to bilingi (niepełne...) wszystkich połączeń... Niestety żadnego SMSa...

Ostatnią szansą jest odzyskanie danych z karty SIM. Przez dwa dni szukałem czytnika, ponieważ w żadnym sklepie nie było, gdy go zdobyłem, okazało się, że to jakiś badziew, bo był już o nim wątek na forum, a mianowicie SIYOTEAM SY-386.

Dysponuje następującym softem:
    Wersja demo Data Doctor Recovery - SIM Card (Demo)
    Undeletesms działający z cmd...

Po podpięciu czytnika system Windows 7 64bit instaluje sterownik automatycznie, podobnie jak komputer z XP 32 bit. Czytnik w menadżerze widziany jest jako SD/MMC card reader, po podłączeniu go z kartą sim, Data Docor nie wykrywa czytnika (zresztą sam czytnik nieważne czy z kartą czy bez jest widziany jako pusty dysk, zarówno na XP jak i 7...)...

Undeletesms natomiast daje Error: Smart Card Service is not running.
    Wg twórcy tak się czasem dzieje, gdy czytnik nie jest "kompatybilny"?!

Pytanie brzmi, gdzie popełniam błąd i jak wreszcie dobrać się do zawartości SIM.
    W raz z czytnikiem dołączony jest soft, na xp nie instalowałem, a 7 działa, ale jest po chińsku więc i tak nie wiem co i jak, zresztą karta sim nie jest widoczna tak czy siak...

W komentarzach na jednym z portali udostępniających wersje demo data doctora, ktoś napisał, że nie potrzebował czytnika jedynie telefon i kabel USB, niestety nie podzielił się tą tajemną wiedzą jak to zrobić... Pomóżcie, bo już nie wiem co mam zrobić, a bardzo mi zależy na tej wiadomości...

Podobny temat:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1820804.html#10901368

Odpaliłem soft producenta na xp jest język polski, ale gdy czytam dane z karty to mam tylko jakieś numery alarmowe itd, smsów nie ma ogólnie o kant rozbić ta aplikacja, ale faktycznie czytnik działa i czyta sim... pytanie jak wymusić to na innym sofcie, w ogóle polecacie jakieś inne oprogramowanie, może zaskoczy z tym czytnikiem.

0 5
  • #2 30 Lip 2012 19:00
    OlekMTG
    Poziom 34  

Temat rzeka, a zawsze ten sam wniosek - jeśli sms był zapisany w pamięci telefonu to domowymi sposobami NIC się niezrobi - pozostaje jedynie profesjonalne odzyskiwanie danych, koszt pewnie około kilku tysięcy złotych.Sprawdź najpierw gdzie zapisują się wiadomości, bo jeśli miałeś w opcjach telefonu domyślny zapis w pamięci a nie na sim to szkoda czasu na walke z czytnikami.

0
  • #3 30 Lip 2012 19:25
    KolejnyUser
    Poziom 8  

Napisałem już, że sprawdziłem pamięc telefonu i nie było to trudne. Niestety odzyskałem wiadomości od operatora w stylu rozmowa trwała x, koszt x do końca ważności kart x i to były bardzo stare wiadomości, niestety nie było sms, któe ja pisałem albo ktoś do mnie. Więc pozostało sprawdzić kartę SIM... Pewnie jak już się uda odczytać ją w sim recovery, undeletesms czy cardinalu to będą już nadpisane...

Z tym czytnikiem co mam Cardinal daje error 0x80103000 cant open device.
    Nie wiem czy to wina 64 bitowego systemu...

0
  • #4 31 Lip 2012 13:12
    gacu007
    Poziom 15  

OlekMTG napisał:
    koszt pewnie około kilku tysięcy złotych

To jest normalny telefon a nie macierz RAID.Odzysk danych z uszkodzonych logicznie telefonów kosztuje od ok. 350 do 700 zł.

0
  • #5 31 Lip 2012 18:13
    KolejnyUser
    Poziom 8  

Tak. Telefon nie jest uszkodzony. Potrzebuję tylko innego czytnika (jakiego), zmusić ten co mam do współpracy albo dostać się do sim zza pomocą telefonu podłączonego na usb - tylko jak?

0
  • #6 31 Lip 2012 21:14
    OlekMTG
    Poziom 34  

Popatrz sobie na odpowiedzi w tym temacie:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2299293.html
    W telefonach odzysk danych nie działa na podobnej zasadzie jak w komputerze. Jeśli miałeś ustawiony zapis sms w pamięci telefonu to na karcie smi nie będzie po nim najmniejszego śladu. W takim przypadku po wykasowaniu takiej wiadomości (kontaktu, lub dowolnych innych danych z pamięci) 'zwykłe' sposoby na nic się nie zdadzą. Nigdy niezajmowałem się takim odzyskiwaniem ale jedynym sposobem który przychodzi mi do głowy to wylutowanie z telefonu kości pamięci, podłączenie pod specjalny czytnik, zrobienie z niej czegoś w rodzaju kopii posektorowej dysku i z niej próba wyciągnięcia skasowanych danych.
    Jeśli mam rację to za kilkaset złotych nikt w to się nie będzie bawił. To czy telefon jest sprawny czy nie nie ma tu prawie żadnego znaczenia o ile sama kość pamięci nie jest uszkodzona.

0