Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Rejestr winXP. Ustawienie klucza wyłączającego auto-odtwarzanie CD.

krasz 19 Jan 2005 21:34 1029 4
    krasz
    Level 10  
    czy jest możliwość ustawienia jakiegoś klucza w rejestrze win aby definitywnie wyłączyć autoodtwarzanie CD? ?
    Dariusch
    Level 18  
    A po cóż Ci kopać w rejestrze.. :)

Kliknij mój komputer -> prawym klawiszem na ikonę napędu -> właściwości -> u góry zakładkę „Autoodtwarzanie” -> Wybierz akcję do wykonania.
    No i po kolei możesz dla wybranych rodzajów plików ustawić zachowanie się napędu po włożeniu płyty. Poustawiaj wszystko na „ Nie podejmuj żadnej akcji” i OK
    krasz
    Level 10  
    tak... tylko że zamiast klepać po 6 razy dla jednego napędu, moge klepnąc rasss a dobrze :D
    Dariusch
    Level 18  
    Podejżewam, że napisanie tego pytania na forum zajeło Ci więcej czasu, niż ustwaienie tych sześciu pozycji :D
    A tak nawiasem, jeżeli pytasz o takie żeczy to założyłem że w edycji rejestru jesteś nie w pełni obyty :) . Więc lepiej w takiej delikatnej materii zawsze wybierać rozwiązanie bezpieczniejsze.

Jeżeli chcesz czegoś trudniejszego to wpisz: menu start-> uruchom> gpedit.msc -> Konfiguracja komputera-> Szblony administracyjne-> System ->kliknij dwukrotnie na : Wyłącz funkcję autoodtwarzanie -> zaznacz :Wyłączone _> OK

Jeżeli naprawdę chcesz mieszać w rejestrze to:
    HKEY_LOCAL_MACHINE\System\currentControlSet\Services\CdRom\
    Nazwa: AutoRun
    Typ: REG_DWORD
    zmień Dane na "0" ( bez cudzysłowu)

Nie zapomnij o kopi bezpieczeństwa :)
    krasz
    Level 10  
    nooo... taka odp mi sie podoba :D
    krótko i na temat, dzięki