Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny STX f 280n opinie

comodo12 30 Lip 2012 21:46 7144 10
  • #1 30 Lip 2012 21:46
    comodo12
    Poziom 6  

Witam planuje sobie sprawic STX f 280n do pokoju 16m2. Co sądzicie o tych kolumnach? Posiada ktoś?

0 10
  • #2 30 Lip 2012 21:53
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Cała seria F od STXa, to jeden wielki chłam. Jako fronty w zestawach KD są dobre, ale do muzyki już nie bardzo. Za trochę większe pieniądze, możesz mieć Pylon Pearl, które są o niebo lepsze.

0
  • #3 30 Lip 2012 22:04
    comodo12
    Poziom 6  

Tzn sprawa wyglada tak ze nie chce wydawac wiecej niż 800 zł na nowe kolumny i szukam czegoś tańszego. A jeszcze sie zastanawiam nad STX F 280 ale one już powoli znikają ze sklepów bo to troche starszy model jest. Nie chce używanych bo jak popatrzyłem na aukcjach to trafiaja sie poobijane, dłubane, modzone i też wcale tanio nie chodzą. I tak chce coś dobrac z nowych max 800zł no i żeby to były kolumny podłogowe, trójdrożne.

1
  • #4 30 Lip 2012 22:08
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

comodo12 napisał:
    I tak chce coś dobrac z nowych max 800zł no i żeby to były kolumny podłogowe, trójdrożne.
    Czemu trójdrożne ? Za maksymalnie 800 zł nie ma dobrych, nowych kolumn podłogowych. Najtańsze są Pylony za 1000zł.

0
  • #5 30 Lip 2012 22:11
    comodo12
    Poziom 6  

To cos czuje bede mial problem z zakupem. Mysle że z trojdroznych jest dużo lepsza jakosc dźwieku. Chodzi mi o to żeby były dobre do muzyki jakiej slucham czyli: pop, dance, house, electro.

0
  • #6 30 Lip 2012 22:26
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

comodo12 napisał:
    Mysle że z trojdroznych jest dużo lepsza jakosc dźwieku.
    Bzdura.
    comodo12 napisał:
    Chodzi mi o to żeby były dobre do muzyki jakiej slucham czyli: pop, dance, house, electro.
    Z nowych najtaniej, będzie kupić Pylony.

0
  • #7 30 Lip 2012 22:54
    comodo12
    Poziom 6  

Ok to ja jeszcze poszukam, w sumie mam miesiac na zastanowienie sie nad kolumnami. A kolumny będą grać z pioneerem a 705r.

0
  • #8 14 Sie 2012 20:53
    niemeloman
    Poziom 11  

Pylon pearl nie polecam. Słuchałem na Audio show. Bas tragiczny to znaczy zupełny jego brak poniżej 60 Hz. Już lepiej Piano crafty Yamaha radziły sobie na basie.
    Górne pasmo to jeden wielki badziew. Zwrotnica zrobiona w bardzo tandetny prostacki sposób o czym można poczytać na innych forach.

0
  • #9 14 Sie 2012 22:16
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

niemeloman napisał:
    Pylon pearl nie polecam. Słuchałem na Audio show. Bas tragiczny to znaczy zupełny jego brak poniżej 60 Hz. Już lepiej Piano crafty Yamaha radziły sobie na basie.
    Dziwne, bo ja słuchałem w pokoju odsłuchowym i miałem zupełnie odrębne wrażenie. Na czym je odsłuchiwałeś ? W jakim pomieszczeniu ? Nie tylko ja mam pozytywne wrażenia z odsłuchu.
    niemeloman napisał:
    Górne pasmo to jeden wielki badziew.
    Za 1000 zł, to jest całkiem przyzwoicie. Na AS problem stanowi to, że słucha się zestawów za dużo większe pieniądze i nagle podchodzi się do zestawu za 1000 zł i zdziwienie że gra gorzej niż sprzęt za 10 000 zł.
    niemeloman napisał:
    Zwrotnica zrobiona w bardzo tandetny prostacki sposób o czym można poczytać na innych forach.
    Zwrotnice "na pająka" robi wielu producentów, a Pylony są krytykowane, bo to Tonsil. Co jest w tym złego ? Solidnie zlutowane i przyklejone, więc w czym rzecz ?

0
  • #10 15 Sie 2012 00:52
    Areek2
    Poziom 21  

STX F-280 n
    To nowsza seria, ponoć bardziej udana. Niestety nie słyszałem, opinii także mało, ale wydaje mi się, że mogą zaskoczyć. Głowy nie dam, ale jak dobrze pamiętam Sound Wave napisał na diyaudio, że wysokotonówka jest lepsza od PJ`ki.
    Jednak tyle głośników w tak niskiej cenie? Hmmm.. zajeżdża mi voice kraftem ;/
    Na pewno przed zakupem musiałbyś posłuchać.

Co do zwrotnic na pająka. Co za różnica w jaki sposób połączone są elementy? Ważne, żeby jakość podzespołów użytych do jej budowy i spoiny były na wysokim poziomie.

A diy?

0
  • #11 07 Lut 2016 12:34
    Jimmy
    Poziom 10  

Witam,
    Jestem posiadaczem od 3 tygodni kolumn STX F-280 n (czarne). Zespoliłem je z amplitunerem Pioneer VSX-828-K. Tak wiem że ten ampli jest 5.2... ale da się go również wysterować jako 2 kanałowy. Kolumny na pewno powinien pociągnąć jeszcze mocniejszy wzmacniacz ale sprzęt mam taki jaki mam i oceniam bardzo dobrze. Kolumny za niecałe 1000 zł mają mega moc... głęboki bas a przy tym czysty dźwięk o szerokiej barwie. Nie jestm jakimś górnolotnym audiofilem ale lubie posłuchać dobrej głośnej muzyki od house po bluesa.
    Mówiąc bardzo obiektywnie... cena do jakości tych kolumn oceniam 5-/5
    Minus za maskownice w obudowie które nie do końca solidnie się trzymają... Zaczepy maskownicy nie trzymają za mocno. Oczywiście maskownica nie odpada :-)

Bardzo polecam każdemu kto wymaga dobrej jakości dźwięku a nie podwyższania swojego ego przez to że ma sprzęt za 10.000 tys. zł i wmawia sobie że ma coś 10x lepszego :-) a sam do końca tego nie słyszy... co ma :-P

0