Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Immergas - Piec gazowy nie grzeję wody.

30 Lip 2012 22:17 18569 9
  • Poziom 10  
    Witam, mam problem który dotyczy pieca gazowego Imergas, wszystko działa odpala normalnie. Lecz płomień zapala się na góra 5 sekund i gaśnie i woda ma zaledwie 20 kilka stopni. Nie mam pojęcia co się z nim stało proszę o radę, bo nie wiem czy to można naprawić samemu czy już trzeba wzywać jakiegoś specjalistę. Poza tym czujnik temperatury działa normalnie, jeśli przekręcę pokrętło do regulacji z 1 na 9 to reaguje tak samo zapala się na 5 sekund i wyłącza. Czekam na szybką odpowiedź. Dołączam jego zdjęcie, może pomorze. Immergas - Piec gazowy nie grzeję wody.

Z góry dziękuję.
  • Poziom 16  
    Elektroda jonizacyjna do czyszczenia,

Zdjęcie jest niewyraźne (lewy dolny róg foto) czy to zanieczyszczenie (kurz).
  • Poziom 10  
    Tak to zanieczyszczenie wychodzące z palników, ale chyba nie istotne. Gdzie jest ta elektroda jonizacyjna? Czy mam zrobić dokładniejsze zdjęcie?
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Piec wyczyść (np odkurzaczem) .
    Nad palnikiem powinny być elektrody z podłączonymi kabelkami .
    Drobny papier ścierny i je wyczyść z nagaru (nie pomyl kabelków do nich podłączonych).
    Ogólnie piec do gruntownej konserwacji.
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Dzięki, wykonam te czynność i odezwę się gdyby nie zadziałało.
  • Poziom 11  
    Witam. Podepnę się do tematu. Otóż mam identyczny piec (Avio Major 21 Immergas) i identyczny problem. Wygląda to tak: Po włączeniu pieca coś tam zabulgocze i zapala płomień, za kilka sekund słychać jak gwałtownie go gasi (odłącza się coś). Jak mu się zechce to odpali i nagrzeje wodę - ale bardzo rzadko. Acha - jeszcze jedno: zdarza się, że po włączeniu pieca w ogóle nic się nie dzieje (nie zapala płomienia) tylko słychać mieszanie wody. Koledzy, co można sprawdzić we własnym zakresie, aby zdiagnozować usterkę. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam. Komsad
  • Poziom 2  
    Witam. to kotły jeszcze starszej serii dla ktorych istotny jest polaryzacja gdyz jonizacja jest na kablu neutralnym wiec jesli zabiegi typu czyszczenie nie pomoga waro sprawdzic poprawnosc fazy w kontakcie jak i we wtyczce pozdrawiam
  • Poziom 2  
    rafalzombek napisał:
    Witam. to kotły jeszcze starszej serii dla ktorych istotny jest polaryzacja gdyz jonizacja jest na kablu neutralnym wiec jesli zabiegi typu czyszczenie nie pomoga waro sprawdzic poprawnosc fazy w kontakcie jak i we wtyczce pozdrawiam

To prawda: dopiero obrócenie wtyczki w gniazdku uruchomiło mój kocioł (Saunier Duval Themis 28E)
  • Poziom 11  
    Witam wszystkich ja mam pytanie do uzytkowników kotła eolo star z zamknientą komorą spalanie,jakie wasze opinie są na temat kotła jakie macie spalanie zimą?