Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Krótki Artykuł-Jak zabezpieczyć swój telefon z Androidem

30 Lip 2012 22:21 5845 12
  • Poziom 11  
    Na początku mówię, że temat jest mojego autorstwa.
    Powiem wam jak zabezpieczyć swój telefon z Androidem.

Na początku trzeba zabezpieczyć telefon. Ja polecam avast gdyż moim zdaniem jest najlepszym bezpłatnym antywirusem na telefon i ma dodatkowe funkcje np.blokowanie nieznanych sms-ów i inne rzeczy.

Po zabezpieczeniu telefonu trzeba zabezpieczyć telefon przed kradzieżą :) .
    Teraz powiem dlaczego warto zainstalować avasta. Avast ma technologie Anti-Theft. Czyli jak mówią AntyZłodziej. Dzięki temu można namierzyć telefon, mieć informacje o zmianie karty SIM, i inne rzeczy.

Ale jeśli nie chcemy instalować antywirusa to można zainstalować f-secure Anti-Theft czyli sam Anti-Theft. Ma troche mniej funkcji co avast.

Wszystkie programy które przedstawiłem są bezpłatne.

To mój pierwszy artykuł wiec jak zrobiłem jakieś błędy o przepraszam.

I to koniec tego artykułu.

UWAGA:Wszelkie prawa zastrzeżone Supermichalpol.
  • Poziom 34  
    Czyli cały artykuł jest o tym aby zainstalować program antywirusowy?
  • Poziom 40  
    Wszystko co opisałeś nie działa po wgraniu nowego romu.
    W celu używania telefonu po zagubieniu, kradzieży wystarcza zgłoszenie faktu u operatora, który posiada możliwości namierzania telefonu oraz wyłączenie możliwości korzystania z niego w normalny sposób.
  • Poziom 30  
    Miałem raz antywira w telefonie - zainstalowałem z ciekawości i ...na wszelki wypadek (za namową znajomego), narobił mi takiego bałaganu, że na drugi dzień musiałem HR zrobić... Nic nie zastąpi zdrowego rozsądku przy korzystaniu z fona i instalowaniu programów z różnych źródeł.
    Antyzłodziej jest dość ciekawy ale jak już kolega wyżej wspomniał operator chyba szybciej namierzy swojego abonenta.
  • Poziom 34  
    A w nawiasie mówiąc, mam zainstalowanego Avasta i choć producent zapowiada, że blokuje możliwość wejścia w recovery wcale nie jest to prawdą...
  • Poziom 2  
    Ja mam w mojej Xperii F-Secure'a i przynajmniej wiem, że mój tel jest bezpieczniejszy i trudno będzie komuś się włamać i mi coś namieszać czy wykraść. Generalnie uważam, że jak się ma smartfona to powinno się zainstalować jakiegoś antywira dla pewności.
  • Poziom 34  
    W telefonach HTC wystarczy mniej niż 5 sekund żeby pozbyć się tego anty-złodzieja - wystarczy wejść w bootloader i wybrać opcje clear storage. O kant tyłka potłuc takie zabezpieczenia...
  • Poziom 30  
    Paradoksalnie antyvir może bardziej zaszkodzić niż pomóc. Mając takie coś zainstalowane człowiek jest niby spokojniejszy i po prostu traci czujność i czasem... zdrowy rozsądek. Ja nie mam antywira nawet na kompie, z którego często z neta korzystam i tak już od co najmniej 10 lat(!) Mam za to programik, który po resecie przywraca mi stan pierwotny jaki zapamiętałem po jego instalacji w tzw. trybie otwartym, a więc żadne ewentualne wirusy, trojany i co tam się jeszcze instaluje nie ma racji bytu... po prostu wszystko znika po restarcie, a nawet jeśli coś skasuje z dysku systemowego to po restarcie znowu się tam pojawi. Czy potrzeba lepszego zabezpieczenia ? No ale to na kompie, z telefonami jest inaczej :)
  • Poziom 2  
    Oczywiście, nigdy nie mówiłem, żeby tracić zdrowy rozsądek i ufać bezgranicznie w posiadanie antywirusa. Podstawą jest antywirus, ale do tego oczywiście myślenie :)
  • Poziom 11  
    Leszcz72 napisał:
    wystarcza zgłoszenie faktu u operatora

Dobra ale zobacz. Zgubiłem telefon idę na policję zgłaszam, że zgubiłem telefon i podaje dane. Trzeba czekaj nawet czy to w policji czy to u operatora 14 dni roboczy lub czasami dłużej. A jak masz ten program to w kilka sekund namierzysz zablokujesz i takie inne rzeczy.
    OlekMTG napisał:
    W telefonach HTC wystarczy mniej niż 5 sekund żeby pozbyć się tego anty-złodzieja - wystarczy wejść w bootloader i wybrać opcje clear storage. O kant tyłka potłuc takie zabezpieczenia...

No niestety trzeba jakieś też zabezpieczenie pobrać ale chyba w avast jest komenda do blokuje menu roota czy tam xrecoverów nie znam się na tym :)
  • Poziom 34  
    supermichalpol napisał:
    nie znam się na tym :)

I robi Kolega o tym artykuły?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Zanim ty namierzysz telefon to ja juz skasuje twojego avasta.
    A co jak ktos ci ukradnie i odrazu wyciagnie batt, karte itp zobaczy haslo i zrobi reset.

I avast nie pomoze to do kogo bedziesz mial pretesje.

W Iphonie masz program find my iphone tez dziala ladnie mozna wysylac wiadomosci czy sygnaly czywymazac cala zawartosc.

Ale co z tego jak wystarczy itunes i nowe sw.

Ten poradnik jest bezuzyteczny
  • Poziom 34  
    Avast jest przydatny moim zdaniem tylko w przypadku jeżeli nie chcemy aby nasze dane i zdjęcia nie wpadły w cudze ręce, gdy zgubimy telefon lub jeżeli ktoś nam go ukradnie, z tym, że trzeba szybko wysłać na niego SMS's z innego telefonu z komendą zablokowania lub wyczyszczenia karty pamięci (można też zapisać kartę losowymi bitami, przez co bardzo utrudni odzyskanie danych, świetne rozwiązanie moim zdaniem).

Na forum avast! można się dowiedzieć, że negocjują już z producentami smarfonów, aby nadać hasło na recovery, wtedy to już będzie coś!

Pozdrawiam