Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TOSHIBA L650D-101 - Ciągła praca wentylatora przy niskim obciążeniu

JakubxDx 30 Jul 2012 22:47 2485 7
    JakubxDx
    Level 10  
    Mój problem polega na tym, że przy niskim obciążeniu procesora jak np. przeglądanie stron internetowych wentylator jak się włączy to pracuje non stop. Zaobserwowałem, że laptop znajomego przy takim samym obciążeniu często wyłącza wentylatorek i po pewnym czasie włącza go ponownie. Czy jest jakieś rozwiązanie co do tego problemu ?
    adamadi33
    Level 43  
    Wentylator ciągle pracuje i reguluje obroty, zwiększa obroty większy hałas.
    Możliwe zużycie wentylatora bardziej słyszalny.
    Chłodzenie jest zabrudzone konieczność wyczyszczenia układu chłodzenia.
    Ostateczność wymiana całego chłodzenia.
    JakubxDx
    Level 10  
    Przedmuchałem laptopa sprężonym powietrzem i kurz wyleciał. Laptop się nie grzeje, wentylatorek nie chodzi głośno. Ale wg mnie powinien się wyłączyć jak temp w środku obudowy będzie odpowiednia. Speedfan pokazuje użycie CPU 2.9 max 10 jak coś klikam na stronce a temperatura to 40-42 stopnie więc sądzę, że jest niska.
    JakubxDx
    Level 10  
    I czy kupno podstawki chłodzącej coś da ? Bo wg mnie ona po prostu dmucha w obudowę i znikomym stopniu przyczynia się do chłodzenia w środku obudowy laptopa.
    Lukasz1986
    Level 17  
    Wez sobie w pierwszej kolejnosci zresetuj ustawienia w biosie na fabryczne w drugiej kolejnosci postaw na nowo system i wtedy sprawdź czy pomoże. Uszkodzeń może być wiele od płyty głównej, a kończąc na procesorze i radiatorze.
    JakubxDx
    Level 10  
    Laptop był na czyszczeniu oraz wymianie pasty termoprzewodzącej i nadal temperatura nie jest zadowalająca. W BIOSie ustawienia są nadal fabryczne a programy działające w tle nie spowalniają komputera. Czy po prostu TOSHIBY mają problem z chłodzeniem ? Czy to wynikłe jest z konstrukcji komputera?
    sokar78
    Level 25  
    Jakie masz temperatury procka i GPU? Toshiba ma to do siebie że wentylator cały czas chodzi nawet na małych obrotach. Każdy producent inaczej konstruuje chłodzenie i inaczej ustawia sterowanie wentylatora więc nie porównuj laptopów od innych producentów. Nawet dwie różne serie tego samego producenta mogą znacznie różnic się pracą wentylatora.
    JakubxDx
    Level 10  
    Program Speedfan pokazuje 40 i 42 stopnie. I przy otwartej przeglądarce wentylator się nie wyłącza. Nie są to wysokie temperatury no ale późnym wieczorem naprawdę drażni nawet najmniejszy hałas. Wiem, że można kontrolować wentylator przez BIOS ale niestety nie wiem jak się tam dostać.