Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Politechnika Warszawska - Akademiki

30 Jul 2012 23:39 20954 27
  • Level 8  
    Witam
    W tym roku zaczynam studia na Politechnice Warszawskiej i zamierzam składać o akademik. Mam tylko jeden problem: trzeba samemu wybrać trzy preferowane Domy Studenckie. Jako, że nigdzie nie mogę znaleźć żadnych opinii, kieruje się do Was. Czy ktoś mógłby polecić któryś spośród akademików PW?
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 20  
    Według standardu:
    1. Riviera
    2. Babilon / Żaczek
    3. Akademik (Alcatraz) / Tulipan / Pineska / Bratniak - Muszelka / Ustronie

Według imprezowania:
    1. Akademik (Alcatraz) - najwięcej ludzi, największa mieszanka wydziałów, brak segmentów, 2 "studnie"
    2. Tulipan / Pineska / Bratniak - Muszelka - j/w oprócz ilości ludzi
    3. Babilon / Żaczek - 1 "studnia", 800+ ludzi, duża mieszanka wydziałów
    4. Ustronie - na uboczu
    5. Riviera - sztywno, kamery itp.

Według dojazdu do Gmachu Głównego:
    1. Riviera - pieszo 8 minut
    2. Akademik (Alcatraz) / Tulipan / Pineska / Bratniak - Muszelka - tramwaj 10 minut
    3. Babilon - tramwaj 12 minut
    4. Żaczek - pieszo 10 minut + tramwaj 5minut + pieszo 3 minuty
    5. Ustronie - autobusem 30 minut

Według dojazdu do kampusu południowego (Mechatronika, SiMR, WIP, Zarządzanie):
    1. Żaczek - 5 minut pieszo
    2. Reszta oprócz Ustronie - 20 - 30minut
    3. Ustronie - około 50minut w zależności od korków

Zależy też na co się wybierasz. W każdym akademiku jest określona liczba miejsc dla danego wydziału - większa szansa że dostaniesz miejsce. Po drugie lepiej iść tam, gdzie będzie więcej osób z Twojego wydziału - wymiana materiałami, łatwiejsze pisanie sprawozdań, wspólna nauka itd.
  • Level 21  
    Powiedział bym, że Żaczek pod względem standardu stoi wyżej od riviery - 4 osoby na segment, a miejsca niewiele mniej.
    Sztywno w Riv? No proszę, nie zauważyłem. Imprezy w bankietówce są fajne. Na segmenty też nie można narzekać, ale fakt, o RIV mówi się, że to dom spokojnej starości (bo nie ma imprez co drugą noc).
    W RIV mieszka sporo osób z elektroniki.
  • Level 8  
    Dzięki za odpowiedzi, trochę mi się teraz przejaśniło ;)

Idę na Informatykę na MiNI. Możecie napisać gdzie jest najwięcej miejsc dla tego kierunku?
    I nie napisaliście nic o Mikrusie. Może ktoś wie coś o tym akademiku?
  • Level 28  
    Studenci z MiNI zwykle mieszkają w Rivierze i Mikrusie. Są to akademiki o dosyć wysokim standardzie. Zwykle jest tak, że pierwszoroczniaków kwaterują w dowolnych akademikach niezależnie od wybranych preferencji. Tu masz wszystkie akademiki: http://www.polibuda.info/tiki-index.php?page=Akademiki
  • Level 2  
    Wie ktoś już czy dostał jakieś miejsce w akademiku na nowy rok? Jak tak to gdzie ? Chodzi mi o pierwszoroczniaków
  • Level 2  
    Właśnie dowiedziałem się, że od października będę mieszkać w DS Ustronie (troche daleko do innych wydziałów, ale cóż-takie życie) dlatego chciałbym dowiedzieć się co nieco o mieszkaniu w tymże akademiku. W necie mało można znaleźć, a przydałaby się jakaś opinia kto miał styczność z tym miejscem.
  • Level 8  
    Polsyn, ja też dostałem Ustronie :D Trochę daleko, ale chyba jakoś przeżyjemy :D
  • Level 1  
    tez dostalam ustronie! a na jakich wydziałach bedziecie studiowac? ja na WIPie, a ten akademik jest podobno dla innych wydziałow. ale taaaak, jakos przezyjemy:)
  • Level 20  
    Nie ma możliwości, że zarezerwujesz sobie pokój na weekendy. Wszystkie są przydzielane na semestr lub na cały rok dla studentów dziennych jednakże zawsze są wolne miejsca ponieważ część osób przenosi się czy rezygnuje i w takim przypadku musiałbyś przychodzić do akademika albo banku wolnych miejsc i pytać czy można się zalogować na weekend. To żaden pewniak i jeśli chodzi o PW to drogo.

Alternatywa 1:
    Masz kolegę i wchodzisz na noc na jego wejściówkę i kimasz u niego.

Alternatywa 2:
    Idziesz do któregoś z akademików UW. Zawsze są wolne miejsca. Całą sprawę załatwia się w danym akademiku. Koszt - 10 zł/noc. Bez kombinatorstwa i na pewniaka.
  • Level 23  
    O, aleternatywa druga bardzo mi się podoba, czyli co wpadam tam tego samego dnia którego chce nocować i sprawę załatwie tak?
  • Level 20  
    No właśnie na UW jest tak, że jeśli nie jesteś z UW to w zasadzie wszystko załatwiasz od ręki.
    Ja jak potrzebowałem lokum na dłużej to załatwiłem to w 1,5 godziny z czego 1 godzina to były dojazdy od ich gmachu centralnego do akademika.
    Na PW przydzielanie akademika na następny rok trwa już od kwietnia - 2 miesiące.

A takie na jedną noc na UW to bezpośrednio przychodzisz do akademika i płacisz cieciowi.
  • Level 23  
    F1X wrote:
    No właśnie na UW jest tak, że jeśli nie jesteś z UW to w zasadzie wszystko załatwiasz od ręki.
    Ja jak potrzebowałem lokum na dłużej to załatwiłem to w 1,5 godziny z czego 1 godzina to były dojazdy od ich gmachu centralnego do akademika.
    Na PW przydzielanie akademika na następny rok trwa już od kwietnia - 2 miesiące.

A takie na jedną noc na UW to bezpośrednio przychodzisz do akademika i płacisz cieciowi.

Super :) pokoje są jakieś jednoosobowe czy więcej? A powiedz mi jeszcze, są jakieś parkingi przy politechnice i tym akademiku czy lepiej sobie odpuścić jazdę autem?
  • Level 20  
    Pokoje są dwu oraz 3-osobowe. Ale różnie bywa. Mi zdarzało się samemu mieszkać w takim pokoju z różnych względów ale nie licz na to jak na pewniaka.

Parking - na PW są parkingi na "studniach" (studnia - obszar ograniczony/zamknięty murami akademika) ale tam liczba miejsc jest ograniczona i są wykupowane - składanie wniosków odpowiednio wcześniej - brama wjazdowa na pilot. Naokoło akademika - wiadomo - biedni studenci mają pełno samochodów więc o wolne miejsce zawsze odbywa się zacięta walka jak o wodę na pustyni. Na dodatek trzeba wiedzieć gdzie jest płatne a gdzie nie i trzeba uważać na straż miejska.. Pierwszy wypad zdecydowanie odradzam samochodem. Lepiej na miejscu zorientować się co i jak.
    Parking na UW - w trzech akademikach jakie ja znam i często bywałem lub mieszkałem nie ma problemu parkowania. (akademiki na Żwirki i Wigury i na Smyczkowej).
  • Admin of Retro group
    Bledurt wrote:
    Polsyn, ja też dostałem Ustronie :D Trochę daleko, ale chyba jakoś przeżyjemy :D

Możliwie największą część trasy staraj się przebyć tramwajem, mniejsze ryzyko utknięcia w korku. Z Koła na Ratusz Arsenał i dalej metrem. Rano: około godziny, może nieco mniej.
    Dużo pierwszaków dostaje Ustronie, jako, że jest w najgorszym stanie :)
  • Level 2  
    Tylko że mój wydział to WIM :cry:, wiec dojazd zajmie trochę więcej czasu. Swoją drogą nie wiem czemu studentów tego kierunku kwaterują w tak oddalonym akademiku zamiast w jakimś bliższym wydziałowi. Futrzaczek czy ty miałeś jakieś doświadczenie z Ustronie ? Jeśli tak, może podzielisz się informacją jaki jest tam standard? Na ile osób kuchnia przypada, lodówka, łazienka?Czy w pokojach jest sporo miejsca na osobę (tak aby można PC ustawić i spokojnie wyżyć)? Co dostaje się podczas kwaterunku? Czasu coraz mniej, a chciałbym jakoś się przygotować do przeprowadzki. Byłbym wdzięczny za odpowiedź.
  • Admin of Retro group
    Quote:
    Futrzaczek czy ty miałeś jakieś doświadczenie z Ustronie ? Jeśli tak, może podzielisz się informacją jaki jest tam standard? Na ile osób kuchnia przypada, lodówka, łazienka?Czy w pokojach jest sporo miejsca na osobę (tak aby można PC ustawić i spokojnie wyżyć)? Co dostaje się podczas kwaterunku? Czasu coraz mniej, a chciałbym jakoś się przygotować do przeprowadzki. Byłbym wdzięczny za odpowiedź.

Powiem tak: nie byłem tam nigdy oficjalnie zakwaterowany, lecz zdarzało mi się tam bywać, jak i część moich znajomych tam mieszka bądź mieszkała, jeżeli zostali już wyrzuceni.
    PC w pokoju nie ustawisz, są one całkiem ciasne. Pomijam fakt, że laptop na studiach staje się wręcz niezbędny. Standard określiłbym jako niski, łamane przez bardzo niski, ale to w końcu jeden z najbardziej imprezowych i zarzyganych akademików. Nie znam danych liczbowych, o nie pytaj na forach związanych z kwaterowaniem w tychże.
    Na pewno będziesz miał ciekawy rok :)

Quote:
    Swoją drogą nie wiem czemu studentów tego kierunku kwaterują w tak oddalonym akademiku zamiast w jakimś bliższym wydziałowi.

Po pierwsze, to jest szkoła wyższa, a nie instytucja logicznego myślenia. Student jest po to, by przynosił kasę, a nie było mu miło i przyjemnie :)
    Po drugie, Ustronie jest bodajże najtańszym akademikiem, więc to kolejny powód, dla którego sporo osób się tam decyduje.
    Po trzecie i ostatnie, statystycznie rzecz biorąc, pierwszaki to najwięksi imprezowicze, więc szkoda by było, gdyby wepchnąć ich do jakiegoś odremontowanego akademika. Ale ten powód uznajmy za nieoficjalny :)
  • Level 23  
    F1X wrote:
    Nie ma możliwości, że zarezerwujesz sobie pokój na weekendy. Wszystkie są przydzielane na semestr lub na cały rok dla studentów dziennych jednakże zawsze są wolne miejsca ponieważ część osób przenosi się czy rezygnuje i w takim przypadku musiałbyś przychodzić do akademika albo banku wolnych miejsc i pytać czy można się zalogować na weekend. To żaden pewniak i jeśli chodzi o PW to drogo.

Alternatywa 1:
    Masz kolegę i wchodzisz na noc na jego wejściówkę i kimasz u niego.

Alternatywa 2:
    Idziesz do któregoś z akademików UW. Zawsze są wolne miejsca. Całą sprawę załatwia się w danym akademiku. Koszt - 10 zł/noc. Bez kombinatorstwa i na pewniaka.

Przepraszam, ale jeszcze dopytam. W którym akademiku UW jest najlepiej?
  • Level 20  
    Tego nie jestem w stanie powiedzieć ponieważ byłem tylko w trzech (na Smyczkowej, Żwirek, Muchomorek) i w zasadzie jest porównywalnie. Nie spodziewaj się niewiadomo czego nawet w innych. To nie są nowe budynki. Remonty są rzadko a dużo ludzi się przez te akademiki przewija.
  • Level 36  
    Jeśli zależy Ci na nauce, a nie imprezowaniu to proponuję inne rozwiązanie. 3-4 osoby wspólne wynajęcie mieszkania, standard nieporównywalny, koszty takie same lub niższe.
    U mnie na przykład na WAT (Bemowo) jest dużo osób które zrobiły tak, że wynajęły mieszkania w Izabelinie, Laskach (Puszcza Kampinowska) pod Warszawą, dojazd zajmuje im 30 minut a koszty o wiele niższe.
  • Level 28  
    A ja zadam pewne niedyskretne pytanie - oficjalnie jak wiadomo nie może być pokojów mieszanych (pod wzgl. płci).

A jak to jest `na prawdę`? Dużo słyszałem o studentach `zaliczaczach`, którzy nie próżnują i żadnej nocy nie odpuszczą `bardziej urodziwej` koleżance :)
  • Level 36  
    Bez problemu da się nocować u swojej połówki. :)
  • Admin of Retro group
    bmserwis wrote:
    Jeśli zależy Ci na nauce, a nie imprezowaniu to proponuję inne rozwiązanie. 3-4 osoby wspólne wynajęcie mieszkania, standard nieporównywalny, koszty takie same lub niższe.

Popieram. Akademik PW to koszt, z tego, co pamiętam, 430zł. Mieszkanie we trzech w dużym, ładnym lokalu mieszkalnym to ca. 470zł na głowę. Cisza, spokój, sprowadzasz kogo chcesz i kiedy TY chcesz ;)
  • Level 28  
  • Admin of Retro group
    Pomiary są proste, łatwe i przyjemne, o ile podchodzi się do nich z dużą dozą krytycznego myślenia oraz ma kilkuletnie doświadczenie w tym, co się robi na laboratoriach ;)
  • Level 1  
    wiem ze troche opuszczony temat ale pokaze jak teraz to wyglada
    F1X wrote:
    Według standardu:
    1. Riviera
    2. Babilon / Żaczek
    3. Akademik (Alcatraz) / Tulipan / Pineska / Bratniak - Muszelka / Ustronie

serio dales wg standardu pineske? byles tam wg? juz w 2012 to byl obraz nędzy i rozpaczy.
    obecnie jesli chodzi o najlepszy stosunek jakośc/cena to bezwzględnie tulipan (ktory jest de facto połączony z pineską)- mimo to w tuli nie ma insektów a czego nie moge powiedziec o innych akademikach (jedynie w tuli ubikacje wspolne ale w segmentach sa prysznice i w dodatku nie ma w nich duzo osób, za to spoko meble i ogolnie standard ok), zaczek spoko, alctraz (3 pietro jedynie), riviera tez git chociaz ponoc ostatnio dzięki sympatycznym kolegom z azji poludniowej mozemy podziekować towarzyszy w postaci karaluchów i takich tam.
    Quote:

Według imprezowania:
    1. Akademik (Alcatraz) - najwięcej ludzi, największa mieszanka wydziałów, brak segmentów, 2 "studnie"
    2. Tulipan / Pineska / Bratniak - Muszelka - j/w oprócz ilości ludzi
    3. Babilon / Żaczek - 1 "studnia", 800+ ludzi, duża mieszanka wydziałów
    4. Ustronie - na uboczu
    5. Riviera - sztywno, kamery itp.

zamieniłbym 2 punkt z 5, reszta raczej tak jak była. tulipan to umieralnia a standard w pinesce nie jest tego wart, bratniak muszelka nwm.
    Quote:

Według dojazdu do Gmachu Głównego:
    1. Riviera - pieszo 8 minut
    2. Akademik (Alcatraz) / Tulipan / Pineska / Bratniak - Muszelka - tramwaj 10 minut
    3. Babilon - tramwaj 12 minut
    4. Żaczek - pieszo 10 minut + tramwaj 5minut + pieszo 3 minuty
    5. Ustronie - autobusem 30 minut

odkąd ustronie ma metro jest znacznie lepiej ale i tak dłuzej od innych
    Quote:

Według dojazdu do kampusu południowego (Mechatronika, SiMR, WIP, Zarządzanie):
    1. Żaczek - 5 minut pieszo
    2. Reszta oprócz Ustronie - 20 - 30minut
    3. Ustronie - około 50minut w zależności od korków
    ustro pewnie lepiej wygląda ale dalej najdłużej

a generalnie jesli jesteś swieżakiem to przydzielą cię i tak do akademika twojego wydzialu niestety :/
    ale jakbym mogl to bym wybierał tak:
    wg imprez: ustro/alcatraz
    wg. standardu- 3p alcatraz, potem tulipan
    wg bliskości do kampusu centralnego- riviera/mikrus
    wg bliskosci do kampusu poludniowego- zaczek
    generalnie jesli chodzi o standard po remoncie to bratniak (ale muszelka juz nie) jest najladniejszy, ale: ma kible i prysznice wszystkie wspolne, brak segmentów, duzo zagranicznych mieszkancow nie szanujących zasad higieny, masa karaluchów.
    jesli lubisz ryzyko wybierz babilon- fajni mieszkancy ale mozesz znalezc mega fajny segment albo mozesz na powitanie dostac chodzące meble w pokoju xd
    jesli cenisz spokój- tulipan, tatrzanska
    jesli masz zajecia na poludniu- zaczek