Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Helios - spalony wentylator

omc 31 Jul 2012 00:31 4308 5
 • #1
  omc
  Level 9  
  Witam, zakładam bo nie znalazłem nigdzie informacji na ten temat. Mam w mieszkaniu wentyalcję mechaniczną Helios, w kuchni i łazience z regulacją obrotów na kontakice 4 stopniową. Jakiś czas temu pojawił sie grzyb w łazience.. Kontrola wentyalcji wykazała, że wentylatory są spalone i wezwano mnie do ich naprawy. Z opinii dewelopera wynika, że powodem było zamykanie w zimie klapek/wywietrzników w oknach i powstanie czegoś w rodzaju podciśnienia. Koszt zakupu nowych wentyaltorów jest kosmiczny.. ponad tysiąc w firmie która to zakłądała.
  Czy ktoś może mnie poratować czy jest szansa naprawić takie wentylatory?Czy któs może podejmie sie takiej roboty oczywiście odpłatnie? mieszkanie w Krakowie. Czy zwykły elektryk może coś tu poradzić? Pozdrawiam
 • #2
  Awdeg
  Level 26  
  Chętnie pomogę,oczywiście silniki wentylatorów można naprawić i zabezpieczyć tak aby historia się nie powtórzyła.Nie sądze aby powodem uszkodzenia wentylatorów było wspomniane zresztą niewielkie podciśnienie,trzeba na miejscu to zdiagnozować.Wentylatory w tej cenie powinny mieć zabezpieczenie nadprądowe,jak i termiczne ..przynajmiej.
 • #3
  Chris_W

  Level 38  
  Wezwano Cię do naprawy wentylatoró i nie wiesz jak naprawić, wymienić, zabezpieczyć? Z takim podejściem to daleko nie zajdziesz w tej branży.
 • #4
  omc
  Level 9  
  tak wezwano jako właściciela.. Nie mam zamiaru przekwalifikowywać sie na branże wenylacyjno - elektryczną i dlatego ja wolę wykonywać swoją pracę, a taką robotę zostawić fachowcom..których szukam na fachowym forum..
 • #6
  pawka_pk
  Level 22  
  Zgadzam się z kolegą "Awdeg" wentylatory nie mogły uledz uszkodzeniu w wyniku nadciśnienia czy pod ciśnienia w pomieszczeniu. Jeżeli spaliły się dwa jednocześnie przyczyny bym szukał w zasilaniu. Np. brak jednej z faz no chyba że są jedno fazowe. Sprawdzić należało by zabezpieczenia silników, winny być termiki chociażby lecz to i tak za mało.