Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Epson 3000 - Dysze OK, ale słabej jakości wydruk

smyk01 31 Lip 2012 10:51 1728 6
  • #1 31 Lip 2012 10:51
    smyk01
    Poziom 10  

Witam,
    mam Epsona 3000 z oryginalnymi tuszami kolorowymi i czarnym zamiennikiem do druku separacji do sitodruku.

Od niedawna wydruki z drukarki są gorszej jakości, tzn. na wydrukach pod lupą widać białe paski i kropki oraz "postrzępione" krawędzie dla czarnego koloru. Brakuje 100% zaczernienia na folii (i papierze też).
    Wszystkie dysze są drożne, ale test dysz pod lupą wygląda tak jakby dysze strzelały trochę na boki.
    W porównaniu z testem głowicy kolorowej, wydrukowane paski czarnego koloru są odrobinę cieńsze niż paski kolorowe.

Drukarka niedawno przeszła kompleksowy serwis wraz z wymianą głowic w autoryzowanym serwisie DEA. Od tamtej pory drukarka nie przedrukowała więcej jak jeden oryginalny kartridż z zamiennikiem.

Ostatnio w drukarce wymieniałem stację dokującą. Po wymianie jakiś czas drukarka drukowała dobrze.
    Nigdy wcześniej nie miałem problem z zasychaniem tuszu, którego używam.
    Kilkukrotnie zalewałem stację dokującą środkiem czyszczącym na noc wg instrukcji:
    http://www.digitsmith.com/how-unclog-epson-3000-print-heads-11772.html
    ale nic nie pomaga.

Pozdrawiam
    Jacek

0 6
  • #2 31 Lip 2012 12:04
    Spec_Druk
    Poziom 17  

A ten zamiennik z jakiej firmy jest? Wszystko wskazuje na wine czarnego atramentu...

0
  • #3 31 Lip 2012 14:59
    smyk01
    Poziom 10  

Nie znam konkretnej nazwy producenta atramentu, kupuję go u mojego dostawcy materiałów do sitodruku.
    Jednak nie miałem z nim wcześniej problemów, nawet jak drukarka stała kilka tygodni.
    Zastanawiam się nad przepłukaniem całego układu zasilania płynem czyszczącym.

Pozdrawiam
    Jacek

0
  • #4 31 Lip 2012 15:05
    Spec_Druk
    Poziom 17  

Zgłoś ten problem do dostawcy atramentu. Moim zdaniem partia atramentu im nie wyszła :D

0
  • #5 01 Sie 2012 11:16
    smyk01
    Poziom 10  

Atrament dolewałem ten sam, co na początku.
    Może się przeterminował?

Pzdr

0
  • #6 01 Sie 2012 11:34
    Spec_Druk
    Poziom 17  

A ile Ci stał na półce? Średnio termin ważności atramentu od czasu produkcji wynosi od 24 do 36 miesięcy w zależności od rodzaju atramentu.

0
  • #7 01 Sie 2012 18:35
    smyk01
    Poziom 10  

około roku

0