Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

32 cale LCD/LED do małego pokoju +/- 1500zł + od czasu do czasu jako monitor

31 Jul 2012 11:48 2916 6
  • Level 9  
    Witam,

Mój ~15 letni 25'' Unimor właśnie dogorywa, więc chyba wreszcie najwyższy czas zaopatrzyć się w coś nowego ;) Do telewizora oprócz standardowego użytkowania, chciałbym podłączać także komputer do pracy.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? Mały pokój
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 50% czasu ~0,5m w bok, ~50% ~3m na wprost
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Dużą część czasu pod sporym kątem (przy biurku pracując na komputerze, na tym samym biurku z boku będzie stał telewizor)
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? Okna z prawej strony telewizora
    7. Jaki masz obecnie telewizor? ~15 letni Unimor Siesta-3 25''
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Full HD, Intuicyjne sterowanie, a tak to w sumie nic szczególnego z niestandardowych opcji
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Canal+ i kablówka
    10 .Jakie urządzenia? PC
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? Dużo, niekiedy i przez większą część dnia
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Nie wiem
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Różnorodnie, z reguły sport, dokument, film
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Bezpośrednio przez TV, nie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, ale raczej rzadko, maks. kilka razy w tygodniu
    16. Preferencje co do marki? Brak
    17. Preferencje co do wielkości? 32
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Nieintuicyjne sterowanie, słaby widok przy większych kątach oglądania
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Równomiernie
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 1500-1650zł
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Nie

Z góry dzięki za pomoc w wyborze.
  • Level 9  
    Jeśli któryś z tych modeli, to ten tańszy, właśnie porównuje i zbytnio nie widzę dla mnie odczuwalnej różnicy. Jedynie w Połączeniu bezprzewodowym, w tym tańszym jest: Gotowość do obsługi sieci LAN, w droższym: Certyfikat WiFi.

Co to w praktyce znaczy gotowość do obsługi LAN? Można będzie bezpośrednio połączyć się przez WiFi, czy jednak możliwe jest jedynie dokupienie i podłączenie jakiegoś zewnętrznego odbiornika WiFi itp.?

W każdym bądź razie wygląda ok, jednak jakby ktoś miał jeszcze jakieś sugestie, może coś odrobinę tańszego, byłbym wdzięczny za jakąkolwiek pomoc!
  • Level 1  
  • Level 9  
    Właśnie doczytałem, że Philips 32PFL 4007 nie czyta polskich znaków w napisach i tylko w formacie .srt. No to trochę mnie zniechęciło. Trochę głupotą byłoby co chwilę bawić się w konwertowanie, zwłaszcza, że najczęściej oglądam krótsze seriale, przez co użerania się byłoby co niemiara.

Moglibyście polecić jakiś równie dobry model, ale czytający napisy .txt z polskimi znakami? Z góry dzięki!
  • Level 9  
    A jak wypada ten wyższy model Samsunga, UE32ES6100 ? Parę groszy drożej, a ma 3D. Wiem, że to taki trochę bajer 3D przy tak małych calach, no ale kuszący za te ~200zł więcej. To już do tych 2000zł dociągnę jakoś cenowo ;) (bonusowe pytanie, jakie tańsze okulary do niego dobrać? Jakoś nie widzę informacji jakie modele do niego pasują)

edit: okularów doszukałem się, takie w razie czego chyba wezmę ssg-4100gb Link

I jeszcze jedno bonusowe pytanko, pewnie śmieszne, ale im więcej to przeglądam tym większy mam mętlik... Czy ten telewizor ma 3D? Na części stron jest jako 3D, przy niektórych znalazłem, że nie... Tutaj np. jest pod zakładką 3D. Na innych stronach również ma w opisie funkcje Konwersję 2D/3D. Wiem, że z nowszym modelem różnią się w nazwie tylko literkę T, więc podejrzewam, że przez to na niektórych stronach jest błąd?