Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

tuner na usb - tuner na usb - jaka antena do dvb-t

31 Lip 2012 12:15 3010 5
  • Poziom 9  
    Witam

Posiadam podstawowy tuner na usb + 3 rozne anteny, dwa z nich maja wzmacniacze, probuje odebrac sygnal z Krakowa Choragwicy niestety jest porazka. conajwyzej moge odebrac MUX2 i to najlepiej jak trzymam reke na kablu antenowym lub tunerze USB. Choragwice widze z okna, mam do niej okolo 30-40km (Nowa Huta), otwarcie okna lezy problem, jesli w antenie to jaka powinienem kupic ? Czy tuner moze miec znaczenie ? strasznie sie grzeje. Czasami udaje mi sie zlapac tvp1 hd ale wtedy cpu ma niemal 100% i klatkuje..

dzieki za pomoc,
    pozdrawiam
    Piotr
  • Poziom 27  
    Raczej to będzie wina anteny, a nie samego tunera. Pamiętaj że kompurter też wprowadza zakłócenia, spróbuj na poczatek tuner podłaczyć do komputera za pomocą przedłużacza USB. Jeśli to nie pomoże, pozostaje zmiana anteny. Na odległość 30-40 km powinna wystarczyć zwykła antena yagi
  • Poziom 9  
    w sklepie zaproponowano mi antene zewnetrzna siatkowa jeden model z symetryzatorem a drugi ze wzmaciaczem, musze sie zdecydowac na jeden bo oddac nie moge, zamienic rowniez nie. Nie ma modelu symetryzator + wzmacniacz :( Ktory model wybrac ?
  • Poziom 43  
    Z symetryzatorem. Kabel też zmień na coś porządnego.
  • Poziom 36  
    Do tunerów pod USB musi być lepsza antena niż do normalnego tunera z racji tego że w takim tunerze USB jest stosowana dużo gorsza głowica, a z racji tego że w dvb-t zaleca się nie stosować wzmacniaczy antenowych to trzeba to zrekompensować bardzo dobrą anteną bez wzmacniacza.
  • Poziom 9  
    antene kupie z symetryzatorem, natomiast czy mozecie polecic jakies lepsze tunery na usb ?