Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kamera samochodowa NavGear PX-1295 Uszkodzone zasilanie

Slawek5050 31 Lip 2012 13:03 1501 3
  • #1 31 Lip 2012 13:03
    Slawek5050
    Poziom 9  

Witam mam do naprawy kamerę samochodową NavGear model px 1295 kamera posiada gniazdo zasilania +5 volt, niestety ktoś podłączył pod większe i została uszkodzona. Kamera po wstępnych oględzinach posiada uszkodzony tranzystor smd AC118, niestety nie mogę znaleść noty katalogowej dla tego tranzystora. Czy ktoś już miał podobny problem przy naprawie tej kamery? Proszę na początek o info o tym tranzystorze czy to p-n-p? Jaki prąd colektor emiter? Pozdrawiam

0 3
  • #2 01 Sie 2012 07:52
    lisek
    Spec od monitorów

To typówka z Chin za jedyne 29Ł.
    Brak schematu i jakichkolwiek danych .

Albo weżmiesz ołówek i kartkę i "ładnie " to sobie wyrysujesz (układ prosty)
    lub popatrz w GPS od TomTom, Garmin,Navigon... robią dla nich takie rzeczy (NavGear) i stosujs podobne rozwiązania.

p.s
    Orócz ni nieznanego oznaczenia (smd AC118) , nie ma tam innych napisów?

0
  • #3 01 Sie 2012 08:55
    mirex
    Poziom 43  

Na przyszłość, a może i na teraz jeszcze się przyda!
    1. Podać obudowę.
    2. Czy to pnp, czy npn to serwisant bez problemu powinien sobie sprawdzić przed poszukiwaniem. Bo to wynika z układu w jakim jest zastosowany!
    3. Gdy nie wiadomo jak szukać kodów na smd, to należy podać wszystkie napisy z elementu.

AC w obudowie smd SOT89, to BCX51-10.

----------
    Kamera to nie jest telewizor. ;)

0
  • #4 01 Sie 2012 10:05
    Slawek5050
    Poziom 9  

No fakt zamieściłem swój post w złym dziale za co przepraszam. Tranzystor to jednak pnp. Brak jakich kolwiek innych oznaczeń, ale to typowe dla tranzystorów smd :( kamera jest niemiecka. Na przyszły tydzień siąde do niej bo teraz czas nie pozwala, ale czekam na jakieś rady w związku z naprawą.

0