Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AVN284ZVP avtech - Kamera z funkcją autotrackingu

31 Lip 2012 13:16 990 2
  • Poziom 13  
    Witam,
    Mam nadzieje, że zamieściłem dany temat w najbardziej odpowiednim miejscu.

Stałem się nieszczęśliwym posiadaczem kamery AVN284ZVP z funkcją autotrackingu. Program do obsługi monitoringu - danej kamery obrotowej- zwie sie video viewer. Chciałem się zapytać czy zna ktoś jakieś alternatywne oprogramowanie do kamer avtech ? Ponieważ dane oprogramowanie nie pozwala wykorzystać pełni potencjału kamery.
    N.p. Chciałbym by kamera podążała po punktach i w chwilach postoju załączała funkcję autotracking, jednak niestety jedna opcja wyłącza drugą. Podobnie na prezentacjach funkcja autotracking automatycznie zoomuje do obiektu, a nie udało mi się odnaleźć takiej opcji.
  • Poziom 14  
    Witam,

Funkcje auto-trackingu i auto-panu wzajemnie wykluczają się. Podobnie jak auto-tracking i dodatkowy zoom, nie da się kamery skonfigurować w sposób wymagany przez klienta i nie jest to kwestia oprogramowania.

Nie dysponujemy innym oprogramowaniem do obsługi tych kamer.

Pozdr
  • Poziom 13  
    No i właśnie to mnie dziwi, że program obsługujący tą kamerę nie ma tak prostej funkcji jak na przykład kolejka wydarzeń, w której dało by się ustawić na przykład: użyj funkcji auto pan, przesuń się w dany punkt, wyłącz autopan, włącz autotracking, włącz autopan przesuń do kolejnego punktu i znów załącz autotracking co pewien okres czasu, albo jakby dodać proste tryby warunkowe typu, jak wykryje ruch to załączyć autotracking i zrobić zooma 5x. Wiem że obrót kamery wykrywany przez nią jako ruch dlatego fakt, autotracking nie ma sensu podczas obrotu, ale jak kamera jest w spoczynku na danym punkcie to jak najbardziej. Wtenczas wystarczyłoby dodać warunek, że podczas ruchu kamery wyłączać autotracking i obie funkcje mogłyby współistnieć.
    Teraz żeby ta kamera pracowała tak jakbym chciał chyba zainstaluje jakiś program który powtarza wydarzenia i kliknięcia myszką co jakiś czas- bezsensowny dodatek który już mogli zawrzeć w oprogramowaniu.

Dodano po 2 [minuty]:

i w ogóle podczas funkcji autotracking .. nie da się ustawić by po zmianie pozycji kamery podczas śledzenia obiektu kamera pozostawała w kierunku końcowym- tam gdzie obiekt zgubiła, tylko wraca do początkowej. Też nie jest to kwestia sprzętu tylko oprogramowania.