Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

AVN284ZVP avtech - Kamera z funkcją autotrackingu

korky 31 Jul 2012 13:16 1089 2
    korky
    Level 13  
    Witam,
    Mam nadzieje, że zamieściłem dany temat w najbardziej odpowiednim miejscu.

Stałem się nieszczęśliwym posiadaczem kamery AVN284ZVP z funkcją autotrackingu. Program do obsługi monitoringu - danej kamery obrotowej- zwie sie video viewer. Chciałem się zapytać czy zna ktoś jakieś alternatywne oprogramowanie do kamer avtech ? Ponieważ dane oprogramowanie nie pozwala wykorzystać pełni potencjału kamery.
    N.p. Chciałbym by kamera podążała po punktach i w chwilach postoju załączała funkcję autotracking, jednak niestety jedna opcja wyłącza drugą. Podobnie na prezentacjach funkcja autotracking automatycznie zoomuje do obiektu, a nie udało mi się odnaleźć takiej opcji.
    siwy_1974
    Level 15  
    Witam,

Funkcje auto-trackingu i auto-panu wzajemnie wykluczają się. Podobnie jak auto-tracking i dodatkowy zoom, nie da się kamery skonfigurować w sposób wymagany przez klienta i nie jest to kwestia oprogramowania.

Nie dysponujemy innym oprogramowaniem do obsługi tych kamer.

Pozdr
    korky
    Level 13  
    No i właśnie to mnie dziwi, że program obsługujący tą kamerę nie ma tak prostej funkcji jak na przykład kolejka wydarzeń, w której dało by się ustawić na przykład: użyj funkcji auto pan, przesuń się w dany punkt, wyłącz autopan, włącz autotracking, włącz autopan przesuń do kolejnego punktu i znów załącz autotracking co pewien okres czasu, albo jakby dodać proste tryby warunkowe typu, jak wykryje ruch to załączyć autotracking i zrobić zooma 5x. Wiem że obrót kamery wykrywany przez nią jako ruch dlatego fakt, autotracking nie ma sensu podczas obrotu, ale jak kamera jest w spoczynku na danym punkcie to jak najbardziej. Wtenczas wystarczyłoby dodać warunek, że podczas ruchu kamery wyłączać autotracking i obie funkcje mogłyby współistnieć.
    Teraz żeby ta kamera pracowała tak jakbym chciał chyba zainstaluje jakiś program który powtarza wydarzenia i kliknięcia myszką co jakiś czas- bezsensowny dodatek który już mogli zawrzeć w oprogramowaniu.

Dodano po 2 [minuty]:

i w ogóle podczas funkcji autotracking .. nie da się ustawić by po zmianie pozycji kamery podczas śledzenia obiektu kamera pozostawała w kierunku końcowym- tam gdzie obiekt zgubiła, tylko wraca do początkowej. Też nie jest to kwestia sprzętu tylko oprogramowania.