Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Excel - Pierwsza komórka z wpisana wartością

31 Lip 2012 16:09 1763 10
  • Poziom 15  
    Witam
    Mam napisane makro na wyszukanie pierwszej pustej komórki i działa dobrze, ale ja potrzebuję aby wyszukało pierwszą komórkę o zawartości 0,00. Wartości 0,00 kopiowane są za pomocą formuły z innego arkusza.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 15  
    Obecnie przedstawię poczynione przeze mnie próby.
    Na marginesie - wydaje mi się , że marek033 oraz adams_nt są na urlopie (i to całkiem słusznie)
    W przedstawionej tabeli w komórkach znajdują się formuły (=[Ewidencja.xlsm]Styczeń!$T$70) , w sytuacji gdy w kolejnym miesiącu nie zapłacono jeszcze za rachunek ,w Ewidencji mamy "0.00" - zostaje to przeniesione do omawianej tabeli w tej postaci.
    zmieniłam formułą w komórkach na następującą:
    = jeżeli([Ewidencja.xlsm]Styczeń!$Y$70>0;=[Ewidencja.xlsm]Styczeń!$Y$70;"") - co prawda komórki w tabeli mam puste (w których miesiącach nie wpłacono) - ale (uwaga), makro ich nie traktuje jako puste.
    Jedynie te komórki w których "wyczyszczę zawartość" widzi jako puste. Z kolei zastosowałem inne makro - na "Przeszukiwanie komórek o zadanej wartości"

Const Kolumna As String = "B"
    Dim Wartosc As Variant
    Dim i As Long

Wartosc = InputBox
    i = i + 1
    If Cells(i, Kolumna) = Wartosc Then
    MsgBox "Podana wartość jest w komórce " & Kolumna & i
    Exit Sub
    End If
    Loop While Cells(i, Kolumna).Value <> "" And i <= 17

MsgBox "Wszystkie miesiące opłacone :("

End Sub

Pewnie by działało z przyciskiem ALE mnie musi pokazywać tą komórkę ( numer pierwszego miesiąca w którym nie dokonano jeszcze wpłaty) na bieżąco.
    Jeżeli by się to makro przerobić bez przycisku - lub napisać inne - to bardzo proszę o pomoc.
    Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Moderator Programowanie
    Skoro formuła zwraca Ci "" to w F20 wpisz
    Kod: v
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod
  • Poziom 15  
    Dzięki adams za podpowiedź - zastosuję i obejdzie się bez makro , (sorry za urlop, ale z pewnością należy się).
    Ja między czasie zastosowałem poniższe makro - działa ale dopiero po wprowadzeniu w dowolną komórkę jakąś wartość, - nie wiem do końca jak to działa ze STOPem , ale takie wymyśliłem.

For i = 1 To 13
    If Cells(i + 4, 3).Value = 0 Then
    Cells(17, 1).Value = i - 1
    Exit Sub
    Stop
    End If
    Next i

Pozdrawiam.
  • Poziom 15  
    Witam
    Skorzystałem z podpowiedzi adamas_nt _ok działa.
    Mam jeszcze jedną prośbę - mianowicie do sumowania wartości zawartej w kolumnie stosuję formułę =SUMA.WARUNKÓW(E5:E16;C5:C16;">0")
    A czy jest formuła aby zsumować wartości w danej kolumnie ad początku A1 do określonego wiersza (x) - (Ax) - (SUMA(A1:Ax) ) przy większej ilości wierszy w kolumnie?
  • Moderator Programowanie
    A skąd ten x? Widzę tu miejsce dla zastosowania funkcji ADR.POŚR. Np

Lub po prostu wpisując Nr wiersza dolnego zakresu w dowolną komórkę...
  • Poziom 15  
    Dzięki za reakcję i chęć pomocy - ale wydaje mi się, że nie potrzeba tak komplikować formuły. Ten x to jest liczba która zostaje wpisana w jakąś (określoną) komórkę i liczba ta oznacza do którego wiersza w danej kolumnie ma być liczona suma. Korzystając z formuły SUMA(A3:A15) - sumuje zawsze kolumnę od wiersza 3-ciego do 15-tego, a ja numer wiersza do którego ma sumować mam zmienny i wpisuję go w razie potrzeby w określoną komórkę, lecz nie w daną formułę, i nie wiem jaka będzie formuła aby nie sumowało do A15 tylko do Ax.

Pozdrawiam[/b] Excel - Pierwsza komórka z wpisana wartością
  • Moderator Programowanie
    Facetjanusz napisał:
    ale wydaje mi się, że nie potrzeba tak komplikować formuły
    Zależy od sytuacji. Czasem lepiej skomplikować formułę niż... sytuację ;)

Prościej Excel - Pierwsza komórka z wpisana wartością już się nie da.
  • Poziom 15  
    Sorry, ja pisałem swój post nie odświerzając i nie widziałem Twojego ostatniego postu!
  • Pomocny post
    Moderator Programowanie
    Może jednak wygodniej byłoby chociaż trochę skomplikować?

• Poziom 15  
    Dzięki adamas_nt ta formuła pasuje jak ulał. Abym to ja umiał z kilku robić potrzebną formułę.
    Pozdrawiam.