Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Maxdata eco 4011 - Wymiana procesora t2250

31 Lip 2012 17:51 1828 8
  • Poziom 10  
    Po wymianie procesora w lapku Maxdata Eco 4011 IW z intel Celeron M 430 1.73 MHz na dwurdzeniowy T2250 też 1.73 MHz częstotliwość taktowania w sumie się nie zmieniła bo została jakby podzielona na dwa rdzenie po 797 MHz . Czy jest możliwość uruchomienia taktowania na dwóch rdzeniach 1.73MHz . Dodam że mimo wszystko wydajność wzrosła na tych dwóch rdzeniach .Maxdata eco 4011 - Wymiana procesora t2250 Maxdata eco 4011 - Wymiana procesora t2250 Maxdata eco 4011 - Wymiana procesora t2250 Maxdata eco 4011 - Wymiana procesora t2250 Maxdata eco 4011 - Wymiana procesora t2250
  • Poziom 39  
    T2250 obsługuje speedstep wiec gdy procesor nie jest obciążony jego zegar jest obniżony
    Obciąż procesor np kompresując plik i zobacz czy zegary się zwiększą
    Lub zmień profil na "wysoka wydajność" w opcjach zasilania
  • Poziom 10  
    @ Bródka Obciążyłem ,niestety to nic nie dało . W zaawansowanych ustawieniach wydajności wszystko na max .
  • Poziom 39  
    arturchris napisał:
    W zaawansowanych ustawieniach wydajności wszystko na max .

Co na max ?

Masz wybraną Wysoka wydajność ?

Zobacz w programie AIDA64 - Komputer/Przetaktowanie/Szybkość procesora/Częstotliwość taktowania procesora, jaką masz wartość przy zaznaczonych opcjach wydajności "Wysoka wydajność" ?
  • Poziom 10  
    Maxdata eco 4011 - Wymiana procesora t2250 Maxdata eco 4011 - Wymiana procesora t2250
    ustawienie na max. w ustawieniach zawansowanych planu zasilania "wysoka wydajność"

bez zmian w aida64
  • Poziom 39  
    Wejdź do biosu i poszukaj opcji SpeedStep i wyłącz ją
  • Poziom 10  
    To raczej niemożliwe mój Bios nie ma takiej funkcji , jedyne co mogłem zrobić z poziomu biosu to zwiększyć pamięć zintegrowanej karty graficznej , dzęki za tak szybkie odpowiedzi ! Tak pomyślałem może Bios nie obsługuje tego procka . Czy zmiana - aktualizacja Biosu jest możliwa -trudna ? Laptop 4 letni.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    No to bez tej opcji w biosie nic nie zrobisz, zaniżony zegar może tez być spowodowany starym biosem bo chipset powinien bez problemu obsługiwać ten procesor z reszta jak widać obsługuje go, ale sa problemy z zegarem
    Możliwe też że jest to wina powłoki HAL i wymagało by to zmiany sterownika ACPI na Mulitprocesors
    Ewentualnie uruchom jakiś system z płyty bez instalacji np ubuntu live i tam sprawdź czy zegar jest w porządku
  • Poziom 10  
    Aż takim specjalistą nie jestem i chyba zacznę odkładać na coś lepszego :)Chociaż ten laptop sprawuje się rewelacyjnie żadnej usterki przez 4 lata .