Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel/wszystkie - Parametry sygnału prędkości i wtrysków?

31 Lip 2012 18:56 1903 10
  • Poziom 26  
    Witam,
    Szuakłem na forum, ale nie znalazłem konkretnych informacji nt.:
    - gdzie odnaleźć parametry sygnału przetwornika drogi montowanych w Oplu tj. ile impulsów w danym modelu przypada na, właśnie, na obrót koła (to by było logiczne) czy metr (wszyscy piszą o liczbie impulsów na metr, ale wtedy znaczenie miałyby zastosowane opony)?

- gdzie odnaleźć parametry konkretnych wtrysków tj. ich stałą l/s Opla?

Z góry dziękuję... robiw
  • Poziom 26  
    Ja to z czym, potrzebuję 2 wartości dla aut Opla:

- wartośc stałej dla przetwornika drogi i informację czy ta stała to impulsy na metr czy na obrót koła?

- wartość stałej ilości paliwa wtryskiwanej w jednostce czasu dla wtryskiwaczy stosowanych w Oplu (l/s).

Te dane potrzebuję do projektu kompa...robiw
  • Moderator Samochody
    robiw napisał:
    - wartośc stałej dla przetwornika drogi i informację czy ta stała to impulsy na metr czy na obrót koła?

To napisałem, impulsy na kilometr. Oczywiście będzie się zgadzać tylko przy prawidłowym rozmiarze kół.
    robiw napisał:
    - wartość stałej ilości paliwa wtryskiwanej w jednostce czasu dla wtryskiwaczy stosowanych w Oplu (l/s).

Nie ma żadnej stałej, bo to zależy też choćby od ciśnienia paliwa, a nie wszystkie systemy utrzymują je stałe względem ciśnienia z kolektorze.
    http://users.erols.com/srweiss/tableifc.htm
  • Poziom 26  
    ociz napisał:
    Nie ma żadnej stałej, bo to zależy też choćby od ciśnienia paliwa, a nie wszystkie systemy utrzymują je stałe względem ciśnienia z kolektorze.
    http://users.erols.com/srweiss/tableifc.htm

Jak to, gdzieś widziałem tabele dla różnych wtryskiwaczy Boscha, gdzie podana była stała w l/s? Na tej stałej bazuje sporo konstrukcji komputerów samochodowych produkcji amatorskiej - liczony jest czas otwarcia wtrysku w ciągu 1 sekundy i po przeliczeniu dostajemy ilość wtryśniętego paliwa w jednostce czasu? robiw
  • Poziom 1  
    Najlepiej jedz na stacje diagnostyczna tam ci wszystko odczytaja i powiedza w kilka minut i zaplacisz grosze..pozdrawiam
  • Poziom 26  
    ociz napisał:
    ...to zależy też choćby od ciśnienia paliwa, a nie wszystkie systemy utrzymują je stałe względem ciśnienia z kolektorze.

Chodzi Ci zapewne o fakt, iż w podanym linku dla przykładu dla wtryskiwacza 0-280-150-725 jest podane:

- Flow= 172.4 cc/min (co łatwo przeliczyć na ml/s) dla PSI=36.25 ale w kolumnie Flow @ 43.5 PSI / 3 Bars wynosi już 188.8, tak? Dla niektórych wtryskiwaczy obie wartości są takie same.

Nie można w takim razie przyjąć stałej wartości z jakimś przybliżeniem?

A przy okazji, gdzie znaleźć dane odnośnie imp/m dla przetwornika drogi? Z góry serdeczne dzięki...robiw

PS.
    Wizyta na stacji diagnostycznej wiele nie zmieni w świetle tego co powyżej...
  • Moderator Samochody
    3 bary względem ciśnienia w kolektorze ssącym mniej więcej stara się utrzymać mechaniczny regulator ciśnienia w starszych systemach (z powrotem paliwa z listwy). Czyli jest mniej więcej stała różnica ciśnienia przed i za wtryskiwaczem. W nowszych (bez powrotu) już nie jest tak fajnie, ciśnienie jest stałe (4 bar) względem atmosferycznego.
    Dlatego jak pytałem z czym konkretnie masz problem chodziło mi o samochód.
  • Poziom 26  
    Hmm, to w takim razie nie wiem jak podejść do tematu. Chodzi o Ople z rodziny Astra II, Corsa, Meriva, starsze Vectry - generalnie auta z 16 zaworowymi silnikami 1.4, 1.6 itd. Chiciałęm w prosty i znany sposób wyznaczyć ilośc zużywanego paliwa...robiw
  • Moderator Samochody
    Te nowsze to same wyliczają zużycie paliwa, więc po co wyważać otwarte drzwi?
  • Poziom 26  
    Do aut, które nie mają trip-computer'a...robiw