Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subiekt GT i kasy fiskalne - rozruch systemu.

Yansen 31 Lip 2012 19:39 2152 1
  • #1 31 Lip 2012 19:39
    Yansen
    Poziom 22  

Witam.

W niewielkim sklepiku prowadzona jest sprzedaż na jednej kasie, wzrosły potrzeby i trzeba ustawić jeszcze jedną kasę fiskalną. W tej sytuacji komplikuje się sprawa przyjęcia towaru: dotychczas przyjęcie wprowadzano na jednej kasie.

Doszedłem do wniosku, że nie obejdzie się bez komputera i oprogramowania. Wybrałem system Subiekt GT. Pobrałem po wielu trudach z obecnej kasy bazę towarów i tu zaczynają się schody. Bo generalnie nie wiem co dalej.

Mogę zrobić remanent i wpisać istniejący towar przez PW, lecz jak kasy mają zdejmować stany z komputera? Co z obecnymi stanami które siedzą w kasie 1?

Proszę o podpowiedzi, jestem zielony w tej materii. Znam Subiekta, ale nie miałem do czynienia z urządzeniami fiskalnymi. Dodam, że obydwie kasy: stara i nowa podpięte są do komputera przez COMY, komunikacja z obydwiema działa poprawnie.

0 1
  • #2 17 Wrz 2012 22:59
    pabik
    Poziom 11  

No to masz duży kłopot.Ale może ogarniesz.Rozumiem ,że wczytaleś towary z kasy nr 1 do Subiekta.Jeśli masz skonfigurowaną kasę nr 2 w Kasiarzu to wyślij towary do kasy.Jeśli chcesz mieć sprzedaż z kasy nr 1 w Subiekcie to wczytaj sprzedaż i nie wykonuj skutku magazynowego.Następnie w godz.0 robisz remanent i wpisujesz go do Subiekta.Teraz Subiekt jest gotowy do odbierania sprzedaży.Rób to codziennie , najlepiej przed raportem dobowym(łatwiej uzgodnić różnice).

0