Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Octavia 2001 2.0 benz/gaz - zabezpieczenie na przycisk szyb

31 Lip 2012 19:50 5454 7
  • Poziom 9  
    Witam.
    Chciałbym zainstalować zabezpieczenie w postaci odcięcia ECU i pompy paliwa w postaci przycisku zwiernego i dwóch przekaźników zwiernych po 30A. Chciałbym wykorzystać jako włącznik przycisk od otwierania szyby. Bazuje na schemacie
    Skoda Octavia 2001 2.0 benz/gaz - zabezpieczenie na przycisk szyb
    Czy ten schemat bezpiecznie pozwoli mi podłączyć te przekaźniki? Jakich przewodów użyć do tego (grubość)? Czy przewód od przycisku wymienić na grubszy?? Bezpieczniki na ECU i pompie sa po 15A. Jest opcja podłączenia gdzieś w tym układzie diody LED zeby sygnalizowała aktywację i dezaktywację zabezpieczenia? Od przycisku zasilania chce podłączyć przewód do pierwszego przekaźnika który w momencie wcisnięcia przycisku podtrzyma zasilania na drugi przekaźnik. Z kolei drugi przekaźnik chcę wpiąć w przewodów od ECU i pompy w skrzynce bezpieczników a dokładnie chce odciąć przewód w skrzynce i podłączyć do przekaźnika nr 2 Proszę o porady. Z góry dziekuję
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 40  
    Tylko że jeżeli szyby fabryczne to ciężko wziąć te 12V do załączania.Szukaj opisu "przekaźnik z podtrzymaniem".Wystarczy jeden i wystarczy zasilanie ECU przeciąć.
  • Poziom 9  
    Tylko zależałoby mi, żeby zabezpieczenie za każdym razem samodzielnie się załączało. Czemu w fabrycznych ciężko dobrać te 12V?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 40  
    Gdyż przycisk nie steruje bezpośrednio szybami.
  • Poziom 9  
    jest opcja żeby to jakoś obejść?? rozwiązać??
  • Poziom 40  
    Osobiście polecam immobiliser bezobsługowy(z pilotem).Jak coś tańszego to blokada sensorowa.Obejść to wlutowć się w moduł komfortu w drzwiach,wiertło,silikon i wyprowadzić te sterowanie z szyby.
  • Poziom 9  
    W zasadzie to mam już przekaźniki i chcę w sobotę robić podejście do tematu. Pytanie gdzie wcisnąć bezpiecznik? Przed przekaźnikami czy pomiędzy nimi?
  • Poziom 40  
    Początkującemu radzę dać na samym początku podpięcia pod samochód.