Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic SC-AK 200 - wariuje magnetofon

31 Lip 2012 20:46 2001 2
  • Poziom 25  
    Witam mam problem z wyżej wymienioną wieżą. Rozłożyłem ją, żeby naprawić podczerwień (zimne luty przy odbiorniku) i przy okazji wyczyścić kurz za szybką.

Po złożeniu okazało się, że kieszeń 2 nie wykrywa kasety, a po włączeniu CD ikona od kasety zaczyna migać:

Sprawdziłem wszystkie taśmy łączące przedni panel z resztą i magnetofonem oraz switche odpowiedzialne za wykrywanie kasety ale wszystko styka.

Poza tym gdy nic nie jest odtwarzane wyświetlacz krzaczy:

Dodatkowo na wyświetlaczu pojawiły się ciemniejsze pasy, wcześniej był widoczny tylko jeden:
    Panasonic SC-AK 200 - wariuje magnetofon

Jednak na to odpowiedź znalazłem w tym temacie: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1224638.html
  • Admin grupy audio
    Typowe w Panasonic - zimne luty. Działało dopóki było nieruszane - rozebrałeś, żeby poprawić luty w odbiorniku, a to niestety nie jedyne luty wymagające poprawy. ;)
  • Poziom 25  
    Temat dawno zapomniany ale elektroda.pl upomina się o rozwiązanie i zamknięcie.
    Poprawiłem luty na całej płycie przedniej i na płytce przy mechanizmie bez rezultatu, a ponieważ magnetofon i tak od dawna był tam nieużywany to go odłączyłem.