Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

restarty kompa - samoczynne restarty oraz wy陰czenia komputera

31 Lip 2012 20:52 1797 7
  • Poziom 2  
    Witam

p造ta Acer F80M
    AMD Athlon 64 3700+ (ch這dzenie Arctic FreezerPro )
    GeForce 9400GT
    2 x DDR 1GB ram
    HDD Seagate 500GB + Seagate 320 GB
    zasilacz Cheftech 450W

M鎩 problem polega na samoistnych restartach (czasem po restarcie nie odpala monitor- musz przytrzyma 4 sek przycisk i dopiero w陰czy ) oraz dodatkowo wy陰czenia komputera,oraz mulenie systemu . Po odpi璚iu dysku 500GB mulenie znik這.

1. Zmieni貫m zasilacz na "eng 300W " --co z drugiego kompa no i nic sie nie zmieni這 dalej restarty a chewtech dzia豉 bez zarzutu na drugim kompie --- wiec zsalilacz raczej sprawny
    2. System jest 鈍ie篡
    3. W陰czy貫m test w OCCT Power supply (screny ni瞠j ) musia貫m wy陰czy po 8 min (ze strachu ) bo grafika nabiera豉 temp i mia豉 ju 101 stopni
    4. I najfajniejsze znalaz貫m 6 napuchni皻ych kondensator闚 na p造cie

Prosz o pomoc w diagnozie bo troch zg逝pia貫m mam padni皻y zasilacz( chyba nie ) , czy walni皻 grafik bo mam je ze 4 lata i takiej temperatury jeszcze nie widzia貫m czy tez uszkodzona p造ta ze wzgl璠u na te kondensatory.
    Zauwa篡貫m tez 瞠 kiedy w陰czam gre konkretnie Symulator Farmy to po za豉dowaniu seva 5 sek i restart.
    Ale dzi rano kiedy komp by zimny cztery razy mi sie WYㄐCZY mnie wi璚ej po 10sek od za豉dowania windowsa - odpu軼i貫m mu . A po powrocie z pracy odpali bez problemu i dzia豉 ju 5h No ale podejrzewam ze jak w陰cz mu gierk to si zresetuje :D
    Mo瞠 kto naprowadzi mnie na przyczyn oraz sugestie co dalej zrobi.

Wymienianie tych trzech rzeczy chyba mija sie z celem bo b璠zie to raczej s豉by sprz皻 na te czasy -- wiec mam zbiera na nowy ,no ale je郵i to tylko 1 rzecz to jeszcze mo積a troch go pou篡wa ??

Z g鏎y wielkie dzi瘯i restarty kompa - samoczynne restarty oraz wy陰czenia komputera restarty kompa - samoczynne restarty oraz wy陰czenia komputera restarty kompa - samoczynne restarty oraz wy陰czenia komputera restarty kompa - samoczynne restarty oraz wy陰czenia komputera restarty kompa - samoczynne restarty oraz wy陰czenia komputera restarty kompa - samoczynne restarty oraz wy陰czenia komputera
  • U篡tkownik usun掖 konto  
  • Poziom 33  
    Jak masz napuchni皻e kondensatory to jakiej diagnozy jeszcze chcesz ?
    Wymie je
  • Poziom 33  
    Typowe zachowanie kompa reastarty przy zniszczonych kondensatorach
    Wymiana powinno pom鏂 ale skoro tego nie robi貫 to znajdz kogo kto ma jakie obycie z lutownic - tylko nie r鏏 tego transformator闚k :D
  • Poziom 2  
    hehe a juz mia貫m sobie jutro cyne kupi bo transformator闚k w豉郾ie mam :D
  • Poziom 33  
    Zwyk陰 najprostsza grot闚ka moc 15-25W :D
  • Poziom 2  
    Nie zapomnij kupi kondensator闚 "LOW ESR" tzw kondensatory elektrolityczne niskoimpedancyjne, kt鏎e stosuje si w p造tach g堯wnych.