Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DCR HC 47 problem z przechwytem plikow video

janusz.naj 31 Jul 2012 20:54 991 0
    janusz.naj
    Level 1  
    Witam !
    Kamera DCR HC 47, od pewnego czasu mam problem z przechwytywaniem filmów na dysk twardy.
    Komputer stacjonarny, system Windows XP sp3 Home Edition, zainstalowana karta Firewire, zasilacz zmieniony na 350W. Sterownik IEEE 1394 włączony i działa poprawnie.Dodatkowo zainstalowane sterowniki z płyty Sony dołączonej do kamery.
    Podłączam kamerę do stacji dokującej,włączam ją, komputer odnajduje urządzenie,uruchamiam program do przechwytywania,program widzi kamerę,przechodzę do okna "przechwyć" i następuje .... restart komputera z informacją że system odzyskał sprawność po poważnym błędzie.Raport błędów: C:\DOCUME~1\JANUSZ~1.NAJ\USTAWI~1\Temp\WER9f67.dir00\Mini072912-01.dmp
    C:\DOCUME~1\JANUSZ~1.NAJ\USTAWI~1\Temp\WER9f67.dir00\sysdata.xml.
    Nie ma znaczenia w jakim programie dokonuję przechwytu bo próbowałem kilku.
    To samo dzieje się w przypadku próby podglądu na monitorze obrazu z kamery.
    Przez pewien czas w związku takim problemem importowałem moje filmy za pośrednictwem laptopa Dell, który ma gniazdo Firewire, ale i ten niedawno odmówił współpracy.
    Tu jednak pokazuje się niebieskie okno windowsowego trybu awaryjnego, gdzie czytam ,że jeśli to okno pojawiło się pierwszy raz to uruchom system ponownie, lub skontaktuj się z dostawcą systemu,lub aktualizuj Bios. Wykonanie backupu systemu z kopii zapasowej naprawiło ten problem na jakiś czas.Po okresie ok pół roku nieużywania laptopa i celowo wyłączonych aktualizacjach Microsoftu,(żeby czegoś nie pokopały ,bo zdarza się to czasami) sytuacja wraca jak bumerang.
    Dodam na marginesie,że dokładnie to samo dzieje się w przypadku podłączenia innej kamery DCR HC 62. Ostatnio podłączyłem kamerę do firmowego laptopa i wszystko jest ok.Wniosek - to nie kamera miesza.
    Na dysku postawiłem obok system (bez formatu). W komputerze zainstalowałem następną, nową kartę Firewire,( na wszelki wypadek również w inny slot), dokupiłem nowy kabel 6/4 pin, nic to nie pomogło.Dziś odkryłem że to samo dzieje się przy połączeniu kamery przez łącze USB. Najwidoczniej kamera i komp się nie trawią.
    Na forach internetowych nie znajduję tematów zbliżonych do wyżej opisanego, postanowiłem więc napisać, z nadzieją na podpowiedz w jaki sposób uda mi się rozwiązać problem.Proszę o informacje na forum lub na adres janusz.naj(malpa)wp.pl