Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wyłącznik ciśnieniowy do kompresora

mihauuu13 31 Jul 2012 21:16 3314 8
    mihauuu13
    Level 9  
    Witam! Robię sprężarkę własnej konstrukcji i wykopałem w garażu silnik 3fazowy , oraz presostat z manometrem i zaworem bezpieczeństwa ( takie cos z chińskich kompresorów ) . Mam dylemat gdyż ten presostat jest na 230V , a silnik na 380V. Da rade jakoś to zgrać , czy muszę kupować nowy wyłącznik ciśnieniowy?
    balonika3
    Level 37  
    H3nry wrote:
    Dołożenie przekaźnika ...
    A nie stycznika???
    mihauuu13
    Level 9  
    Jestem kompletnie zielony w sprawach elektryki.. Dlatego zwracam się do was czy da rade coś z tym zrobić?
    balonika3
    Level 37  
    mihauuu13 wrote:
    Jestem kompletnie zielony w sprawach elektryki.. Dlatego zwracam się do was czy da rade coś z tym zrobić?
    Oczywiście, że tak, ale jak nie masz pojęcia, to powierz to komuś kumatemu. Sprężarka to nie zabawka, a źle podłączona, to bomba.
    mihauuu13
    Level 9  
    Nie rozumiesz mnie , po prostu pierwszy raz spotykam się z taką sprawą , że na silniku mam 380V a na wyłączniku 230V , po prostu chcę się dowiedzieć co dokupić/zrobić żeby zaoszczędzić pieniądze.
    balonika3
    Level 37  
    mihauuu13 wrote:
    Nie rozumiesz mnie ...
    Rozumiem i wszystko już napisałem. Stycznik (prawidłowo podłączony).
    mihauuu13
    Level 9  
    Czyli jak mam podłączyć ten stycznik aby wszystko działało jak należy?
    balonika3
    Level 37  
    Presostat ma sterować stycznikiem, a ten silnikiem. Jeśli w silniku jest termik, a stycznik ma możliwość współpracy z nim, to można go również wykorzystać (nie zajedziesz silnika, jeśli jest zbyt słaby).