Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ciagle ladowanie laptopa.

20 Jan 2005 00:03 7288 10
 • Level 29  
  U kumpla po 1.5 roku takiej eksploatacji (ciągle zasilony z sieci) padł accu.
  Qic chyba jednak watro pozwolić mu raz na jakiś czas rozładować się całkowicie i naładować do "pełna".
 • Level 27  
  [quote="bobanr"]Witam,

  Jak się ma ciagle ladowanie laptopa do zywotnosci baterii(Li-on). Czy ciagle ladowanie na laptopie wylaczonym i wlaczonym ma takie same skutki, czy gorsza jest ta druga opcja?


  Pozdrawiam[/quote]

  U mnie dzięki temu, że od 1999 roku pracuję praktycznie na zasilaniu sieciowym bateria Li-On jest wciąż w nienagannym stanie (Compaq Presario 1810). Oczywiście zgodnie z zaleceniem producenta co kilka miesięcy rozładowuję ją do końca, a potem ładuję bez przerwy aż do 100%.
  Tak na marginesie, uwagi mojego "wielce doświadczonego" poprzednika nadają się do kosza. Jedna pani drugiej pani powiedziała coś w maglu.
 • Level 37  
  Jak naladuje do pelna i siec jest podlaczona to accu jest odlaczone i zasilany jest z sieci. Kontroler co jakis czas sprawdza czy accu jest naladowany. W momencie wylaczenia (wyciagniecia wtyczki) sieci natychmiast accu wchodzi do dzialania. Ja na Armadzie m700 , nowiutkim accu oraz ciaglej pracy z sieci (ok. 1 roku) - na accu moge pracowac 4,5 godziny (zaladowane drivery compaqa do obslugi oszczednosci baterii - m.in. przyciemnia sie dosc powaznie matryca , bateria skalibrowana softwarem).
  Pozdrawiam
 • Level 29  
  :arrow: adamjk - to czym innym wytłumaczysz padnięcie tych bateri u kumpla ?
  Ma początku eksploatacji można było max 2 h popracować a po roku użytkowania tylko na zasilaniu sieciowym okres pracy beteryjnej zmniejszył sie do max 1-2 minut :!:
  Wcale bajek nie opowiadam bo widziałem na własne oczy więc rady typu "Jedna pani drugiej pani powiedziała coś w maglu. " zachowaj sobie dla siebie.
  Bez obrazy !
 • Level 18  
  tzrymaj baterie w klapie tylko w 2 przypadkach:
  -kiedy sie laduje
  -w terenie

  lepiej nioe mozna. i tak jak kolega powiedzial, co jakis czas "tresowanie" (wyladowac do zera i potem do "stówy") a co pol roku kalibracja
 • Level 12  
  nie trzymaj akku w noetbooku jak jest podlaczony do sieci...

  ja mialem tak i po roku akku do wyrzucenia.

  uzywaj oczywiscie raz na jakis czas akku i jak go wyjmujesz to tak zeby mial okolo 20-50 procent naladowania...
 • Level 12  
  Sprawdź w instrukcji co pisze producent. U mnie producent pogrubionymi literami pisze, że w razie ciągłej pracy przy włączonym zasilaczu należu aku bezwarunkowo wyjąć. Jak to się ma do układu doładowywania w płycie głównej? Producent z jakiegoś powodu napisał uwagę o wyjęciu aku.
 • Level 11  
  Ja mam Compaq presario 1800 , trzy lata mam go na biurku non stop. Bateria siedzi w laptopie od nowego czyli ma 5 lat. Oczywiście czasem go odłączam aby rozładować baterię i naładować ponownie na max. Ale niestety padła mi właśnie. Nie mogę jednoznacznie odpowiedzieć, czy trzymać poza laptopem czy w laptopie baterię. Na pewno trzeba ją od czasu do czasu rozładować, i ponownie naładować. (zalecał bym raz w miesiącu). Bo zadługie leżenie baterii bez prądu też ją niszczy. Wiadomo że nie wolno, poza laptopem trzymać nienaładowanej baterii ! To tyle moich spostrzeżeń w tym temacie. :-) Niech moc będzie z wami...

 • VIP Meritorious for electroda.pl
  Można trzymać w laptopie baterię ale jak nie ma licznika cykli ładowania.
  Jeżeli taki posiada to w krótkim czasie licznik osiągnie wartość max i bateria odmówi ładowania. Jak jest podłączona stale to doładowanie jest przecież częste , bateria ładuje 99% do 100% i tak w kółko. Bardzo krótkie cykle i każdy się liczy jako pełny. W ten sposób dobra bateriia nie nadaje się do użytku z powodu przekroczenia ilości cykli ładowania.