Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szlifierka kątowa eurotec

01 Sie 2012 06:25 12191 2
  • Poziom 11  
    Witam, niedawno byłem szczęśliwym posiadaczem szlifierki kątowej eurotec AG102, dokładnie takiej:
    http://allegro.pl/szlifierka-katowa-eurotec-1100w-mocna-i-niezawodna-i2500900008.html
    pożyczyłem ją teściowi i niestety popsuł, z racji tego że zamierza odkupić popatrzyłem na aukcje i znalazłem 10zł droższą AG215 1600W
    http://allegro.pl/szlifierka-katowa-1600w-eurotec-gw-fv-125mm-i2516032381.html
    znalazłem też AG215 1400W ale z regulacją obrotów
    http://allegro.pl/szlifierka-katowa-eurotec-1400w-regulacja-obrotow-i2516028977.html
    zamierzałem wymontować ze starej wiertarki regulator obrotów i podłączyć pod przedłużacz, zastanawiam się tylko czy osiągnę taki sam efekt jak przy wbudowanym regulatorze? Chciałem wypolerować sobie auto a do tego potrzeba nieco wolniejszych obrotów, do szlifowania drewna również by sie przydało. Poza tym to szlifierki te różnią się mocą a obroty maksymalne mają te same, więc w czym jest różnica?
  • Poziom 15  
    Witam.

Raiz3n napisał:

niedawno byłem szczęśliwym posiadaczem szlifierki kątowej eurotec AG102
    [...]
    pożyczyłem ją teściowi i niestety popsuł

Byłeś szczęśliwym posiadaczem szlifierki kątowej dopóki leżała w kartonie?
    Nie trzeba się brutalnie obchodzić z urządzeniami tej firmy, aby je uszkodzić.
    Wysoce prawdopodobne jest to, że była użytkowana zgodnie z przeznaczeniem i padła. Mnie to specjalnie nie dziwi, gdyż mogłem zaobserwować to wiele razy. Kiedyś sam używałem tego typu dziadostwa, teraz nie używam, więc mogę zobaczyć tylko u innych.
    Po prostu najniższa półka narzędzi jaka może być, chińszczyzna w najgorszym wydaniu, więc czego można się spodziewać?

Raiz3n napisał:

Poza tym to szlifierki te różnią się mocą a obroty maksymalne mają te same, więc w czym jest różnica?

Masz rację szlifierki różnią się mocą.
    W rzeczywistości jest znacznie zawyżona i to co podają ma się nijak w odniesieniu do rzeczywistości.
    Ze swojego doświadczenia nie polecam żadnego z tych urządzeń. Po prostu nie ma racji bytu i nawet do majsterkowania się za bardzo nie nadaje.
    Jeśli użyjesz kilka razy w roku i przy odrobinie szczęścia trafisz w udany egzemplarz może trochę podziała. Natomiast jeśli rozważamy "tym czymś" jakąś pracę (nie zabawę, pracę) to nie ma o czym mówić.
    Oczywiście w tej cenie to praktycznie wszystko będzie z dalekiego wschodu, marnej jakości, etc. i nie ma w czym wybrać.
    Jeśli chcesz dołożyć (masz taką możliwość) do czegoś sensownego to moim zdaniem warto, dopiero wtedy można znaleźć coś godnego uwagi.
  • Poziom 11  
    Szlifierka ta w zupełności mi wystarczała, nawet przez 2 tygodnie miałem ją na budowie i codziennie ciąłem nierdzewkę, szyna od wąskotorówki też nie sprawiały większego problemu. Teściu połamał w niej kable i szczotki wysadziło więc myśle że po prostu o nią nie dbał, szczotki wymieniłem, kabel naprawiłem a teściu zaproponował że i tak odkupi a tą sobie z chęcią weźmie. Z tej firmy mam jeszcze szlifierkę stołową i też nie narzekam, chociaż tej akurat często nie używam. Na pewno wartoby dołożyć trochę grosza i kupić coś lepszej firmy ale po 1 nie mam teraz za dużo kasy a po 2 tak jak wspomniałem jestem zadowolony. Wracając do mocy to co tak naprawdę ona daję? Obroty maksymalne są te same więc co się zmienia, obroty pod obciążeniem?

Edit: W tym tygodniu muszę kupić którąś szlifierkę, może ktoś ma którąś z wymienionych i może się pochwalić doświadczeniami? Czy ten regulator obrotów na przedłużaczu zadziała identycznie jak ten wbudowany czy może najlepszym wyborem będzie ta z regulacją?