Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Szlifierka kątowa eurotec

Raiz3n 01 Aug 2012 06:25 13907 2
Bosch
    Raiz3n
    Level 11  
    Witam, niedawno byłem szczęśliwym posiadaczem szlifierki kątowej eurotec AG102, dokładnie takiej:
    http://allegro.pl/szlifierka-katowa-eurotec-1100w-mocna-i-niezawodna-i2500900008.html
    pożyczyłem ją teściowi i niestety popsuł, z racji tego że zamierza odkupić popatrzyłem na aukcje i znalazłem 10zł droższą AG215 1600W
    http://allegro.pl/szlifierka-katowa-1600w-eurotec-gw-fv-125mm-i2516032381.html
    znalazłem też AG215 1400W ale z regulacją obrotów
    http://allegro.pl/szlifierka-katowa-eurotec-1400w-regulacja-obrotow-i2516028977.html
    zamierzałem wymontować ze starej wiertarki regulator obrotów i podłączyć pod przedłużacz, zastanawiam się tylko czy osiągnę taki sam efekt jak przy wbudowanym regulatorze? Chciałem wypolerować sobie auto a do tego potrzeba nieco wolniejszych obrotów, do szlifowania drewna również by sie przydało. Poza tym to szlifierki te różnią się mocą a obroty maksymalne mają te same, więc w czym jest różnica?
  • Bosch
    Łukasz_1995
    Level 15  
    Witam.

Raiz3n wrote:

niedawno byłem szczęśliwym posiadaczem szlifierki kątowej eurotec AG102
    [...]
    pożyczyłem ją teściowi i niestety popsuł

Byłeś szczęśliwym posiadaczem szlifierki kątowej dopóki leżała w kartonie?
    Nie trzeba się brutalnie obchodzić z urządzeniami tej firmy, aby je uszkodzić.
    Wysoce prawdopodobne jest to, że była użytkowana zgodnie z przeznaczeniem i padła. Mnie to specjalnie nie dziwi, gdyż mogłem zaobserwować to wiele razy. Kiedyś sam używałem tego typu dziadostwa, teraz nie używam, więc mogę zobaczyć tylko u innych.
    Po prostu najniższa półka narzędzi jaka może być, chińszczyzna w najgorszym wydaniu, więc czego można się spodziewać?

Raiz3n wrote:

Poza tym to szlifierki te różnią się mocą a obroty maksymalne mają te same, więc w czym jest różnica?

Masz rację szlifierki różnią się mocą.
    W rzeczywistości jest znacznie zawyżona i to co podają ma się nijak w odniesieniu do rzeczywistości.
    Ze swojego doświadczenia nie polecam żadnego z tych urządzeń. Po prostu nie ma racji bytu i nawet do majsterkowania się za bardzo nie nadaje.
    Jeśli użyjesz kilka razy w roku i przy odrobinie szczęścia trafisz w udany egzemplarz może trochę podziała. Natomiast jeśli rozważamy "tym czymś" jakąś pracę (nie zabawę, pracę) to nie ma o czym mówić.
    Oczywiście w tej cenie to praktycznie wszystko będzie z dalekiego wschodu, marnej jakości, etc. i nie ma w czym wybrać.
    Jeśli chcesz dołożyć (masz taką możliwość) do czegoś sensownego to moim zdaniem warto, dopiero wtedy można znaleźć coś godnego uwagi.
    Raiz3n
    Level 11  
    Szlifierka ta w zupełności mi wystarczała, nawet przez 2 tygodnie miałem ją na budowie i codziennie ciąłem nierdzewkę, szyna od wąskotorówki też nie sprawiały większego problemu. Teściu połamał w niej kable i szczotki wysadziło więc myśle że po prostu o nią nie dbał, szczotki wymieniłem, kabel naprawiłem a teściu zaproponował że i tak odkupi a tą sobie z chęcią weźmie. Z tej firmy mam jeszcze szlifierkę stołową i też nie narzekam, chociaż tej akurat często nie używam. Na pewno wartoby dołożyć trochę grosza i kupić coś lepszej firmy ale po 1 nie mam teraz za dużo kasy a po 2 tak jak wspomniałem jestem zadowolony. Wracając do mocy to co tak naprawdę ona daję? Obroty maksymalne są te same więc co się zmienia, obroty pod obciążeniem?

Edit: W tym tygodniu muszę kupić którąś szlifierkę, może ktoś ma którąś z wymienionych i może się pochwalić doświadczeniami? Czy ten regulator obrotów na przedłużaczu zadziała identycznie jak ten wbudowany czy może najlepszym wyborem będzie ta z regulacją?