Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Attiny2313] - [BASCOM] instrukcja 1wwrite i error 61

mateusz-sc 01 Sie 2012 10:15 1026 3
  • #1 01 Sie 2012 10:15
    mateusz-sc
    Poziom 9  

Witam serdecznie,

W ramach wolnego czasu zająłem się tak z ciekawości programowaniem w BASCOM'ie. Niespiesznie pogłębiam swoją wiedzę, i sądząc, że z pomocą różnych kursów lub tez kodów dostępnych w necie uda mi się zrobić termometr na DS18B20 to byłem w błędzie. Spokojnie na płytce uniwersalnej podłączyłem LCD 16*2, oscylator 8 MHz no i DS'a. Postanowiłem zliczyć ilość czujników temp. podpiętych do magistrali 1wire i spokojnie zlicza. Następnie postanowiłem ID czujnika z czytać i dostałem wartości w hex'ach [12 00 00 03 C5 68 1F 28]. Gdy zmieniłem czujnik to wartości się zaktualizowały na inne, z tego moje podejrzenie, że wszystkie połączenia są ok. Postanowiłem iść o krok dalej i użyć instrukcji 1wwrite. I tu pojawia się problem gdyż kompilator wyrzuca mi błąd:
    Error:61... Label not found [_WRITE_1WIRE_BYTE ] .
    Tak naprawdę nie wiem co z tym fantem zrobić, przeglądałem net wgrywałem programy które ktoś inny zamieścił i chwalił się, że mu chodzi, a mi ni w ząb.

Zapytam jak to pytał pierwszy sekretarz KCPZPR Edward Gierek...
    Panowie pomożecie? :)

Kod: basic4gl
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

0 3
  • Pomocny post
    #2 01 Sie 2012 11:31
    Mundi1970
    Poziom 24  

Ten programik u mnie kompiluje się bez błędu, używam pełnej wersji BASCOM'a 2.0.7.4. Istnieje możliwość że masz uszkodzone pliki LIB, spróbuj zainstalować Bascom'a na nowo.

0
  • #3 01 Sie 2012 11:32
    sp3ots
    Poziom 36  

Witam !
    Przekopiowałem Twój kod do Bascoma AVR 2.0.7.1 DEMO, podczas kompilacji Bascom nie wykoazał żadnego błędu, program zajmuje 93% pamięci procesora.
    Pozdrawiam. Stefan

0
  • #4 01 Sie 2012 12:36
    mateusz-sc
    Poziom 9  

No i prze instalowanie BASCOM'a pomogło dzięki wielkie :)
    nie spodziewał bym się takiego prostego rozwiązania :D

0