Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Texas Instruments oferuje nowy sample-kit z układami do pomiaru zużycia energii

ghost666 01 Sie 2012 11:09 2770 0
 • Texas Instruments oferuje nowy sample-kit z układami do pomiaru zużycia energiiTexas Instruments, firma znana z szerokiego wsparcia dla inżynierów projektujących rozmaite układy elektroniczne, wprowadza do swojej oferty darmowych próbek układów scalonych nowy kit, przeznaczony do konstrukcji, testowania i rozwoju trójfazowego licznika zużycia energii elektrycznej.

  Zestaw ten pozwala na konstrukcję trójfazowego licznika energii charakteryzującego się wysoką liniowością wymaganą do dokonywania precyzyjnych pomiarów elektrycznych. Układ pozwala na izolację linii zasilania, która jest monitorowana, od systemu cyfrowego zarządzającego pomiarem.

  W skład zestawu wchodzi analogowy front-end ADS131E08, przeznaczony ściśle do aplikacji związanych z monitorowaniem i kontrolą zużycia energii w układach zasilania, izolowany wzmacniacz AMS1100, pozwalający na zapewnienie izolacji galwanicznej do 4250 V i izolator cyfrowy ISO7241, pozwalający na przejście przez izolację galwaniczną czterech linii cyfrowych z prędkością do 25Mbps. Pomiarem zarządza 32 bitowy procesor sygnałowy TMS320F2812.

  Proponowane rozwiązanie pozwala na pełną izolację strony HV od układu pomiarowego, co minimalizuje ryzyko awarii oraz zmniejsza ilość szumów w systemie. Zastosowanie zaawansowanego procesora sygnałowego i wysoce zintegrowanych układów analogowo-cyfrowych (na przykład dedykowanego front-endu) pozwala na stworzenie niewielkiego układu, oszczędzając tym samym miejsce na PCB. Wyjście procesora może zostać podłączone do dowolnego interfejsu cyfrowego, co pozwala na transmisję danych bezpośrednio do modułów PLC lub z wykorzystaniem sieci np. ZigBee czy Ethernet.
  Źródła:
  http://www.ti.com/ww/en/more/solutions/smart-...1&spJobID=152009822&spReportId=MTUyMDA5ODIyS0

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9208 postów o ocenie 6755, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.
 • Computer Controls