Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera Manta MM355 - Ładowanie sportowej mini kamery z USB

01 Sie 2012 11:34 8741 31
  • Poziom 24  
    Pytanie kieruję do użytkowników kamerek MM355.
    -Czy kamera oznajmia jakoś stan pełnego naładowania akumulatora? Po pierwszym podłączeniu kabla USB do komputera zaświeciły się dwie kontrolki (czerwona i niebieska) stanu pracy kamerki . Po 12 h ładowania nadal świecą dwie...
    Ile powinien trwać cykl pełnego ładowania kamerki? Niestety nie znalazłem takich informacji w instrukcji obsługi urządzenia. Nikt wcześniej też nie opisał takiego przypadku na Elektrodzie.Kamera Manta MM355 - Ładowanie sportowej mini kamery z USB
  • Poziom 14  
    Niestety kamera nie da nam znać kiedy jest naładowany akumulator. :cry: Też mam tą kamerkę i chyba będę reklamował, bo zazwyczaj nagrywa przez 2-3 minuty. Sprawdziłem że wina leży po stronie akumulatora.
  • Poziom 24  
    Czyli ładując do "oporu", w przeciągu jednego cyklu ładowania można uszkodzić akumulator - co Ty Kolego chyba już zrobiłeś...
  • Poziom 14  
    Trudno powiedzieć, ale jest to całkiem możliwe. A może są jakieś zabezpieczenia przed przeładowaniem i dlatego producent nic nie napisał o tym jak długo ładować? :D
  • Poziom 24  
    Bardzo dziwne, bo nawet producent nie napisał żadnej wzmianki o ładowaniu, ani o pojemności akumulatora - "Akumulator dużej pojemności"...
  • Poziom 14  
    Traktują to jako gadżet (zabawkę) a nie sprzęt o poważnym zastosowaniu.
  • Poziom 24  
    ...nie ma się co oszukiwać - ja za swoją w sklepie internetowym zapłaciłem 64 zł - z gwarancją na 24 m-ce. Niestety baterie, akumulatory nie są objęte umową gwarancyjną.
    Kamera Manta MM355 - Ładowanie sportowej mini kamery z USB
  • Poziom 14  
    Patrzyłem juz w sklepach, aby kupić akumulator, ale na razie bez rezultatu
  • Poziom 24  
    Raczej nie znajdziesz. Czytałem na innych forach o tych akumulatorach i braku ich zamienników. Ja natomiast myślę o dodatkowym pojemniku / kieszeni na większy akumulator, który wytrzymywałby więcej niż oryginalny, który wystarcza na godzinę z małymi minutami pracy kamery. Oryginalny ma 3,7 V i nie wiadomo ile mAh.
  • Poziom 14  
    230mAh. Wystarczy odkręcić 4 śrubeczki aby się o tym dowiedzieć.
    Ja już sprawdzałem na innym akumulatorze, który oczywiście jest większy gabarytowo i nie zmieści się w obudowę kamerki. Dokładnie to akumulator od Game Boya SP o pojemności 600mAh. Bez problemu wytrzymał nagranie całej karty 8GB. Łącznie kamerka nagrała około 2,5 godziny.
  • Poziom 24  
    Ja na razie nie mogę rozkręcić swojej (minął dopiero tydzień od zakupu), ale Bardzo Ci dziękuję za cenną informację :-)
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Nie ma za co :D a rozkręcić można bez problemu. Obudowa poza śrubami nie ma zatrzasków itp. Po odkręceniu śrubek kamerka ładnie rozkłada się na dwie części. No chyba że są firmy sprzedające te kamerki że naklejają na łączeniu jakieś stickery itp.
  • Poziom 24  
    Kupiłem drugą taką samą kamerkę. Test ciągłego nagrywania po pierwszym ładowaniu: jeden plik ok. 2,3 GB. Długość filmu: 1 godz i 43 min. Starsza (pierwsza) kamera po kilkukrotnym ładowaniu akumulatora trzyma ok. 4 min.
    Jak wyliczyć ładowanie akumulatora 3,7V / 230mAh kamery za pomocą złącza USB, aby nie uszkodzić sprawnego ogniwa kamery?
  • Poziom 14  
    Może zapytać producenta, ale z tego co wiem telefonów nikt tam nie odbiera i na emaila też raczej nikt nie odpowie :cry: Może po prostu trzeba testować. Dać ładowanie na godzinę i zobaczyć na ile wystarczy. A ile trwało to pierwsze ładowanie? No i pytanie czy przypadkiem sam akumulator nie jest kiepski i nie traci szybko swojej pojemności.
  • Poziom 24  
    Biorąc pod uwagę cenę kamerki i jakość jej wykonania - stawiam, że wszystkie zastosowane w niej podzespoły są miernej jakości. Pierwsze ładowanie nowej kamerki to jakieś 7 H - podłączyłem ją do komputera i poszedłem spać (PC działał całą noc). Starszą kamerkę wcześniej ładowałem jakieś 8 H i od początku miała problemy z czasem zapisu.
  • Poziom 14  
    To może jednak akumulatorek miał wadę od początku? Przy okazji mam pytanie. Z mojej kamerki poschodziły wszystkie napisy. Czy tak jest tylko u mnie?
  • Poziom 24  
    A to kolejna ciekawa informacja o kamerce... Myłeś ją rozpuszczalnikiem? Czyli podważamy nie tylko niedopracowanie systemu ładowania akumulatora kamery, ale również słabej jakości nadruki, które szybko schodzą z błyszczącej "fortepianowej" obudowy kamerki?
  • Poziom 14  
    Na początku byłem zdziwiony, bo patrzę a brakuje części nadruku. Zdziwienie minęło jak przejechałem po nadruku lekko paznokciem i wszystko zeszło :D Rozumiem że tylko u mnie tak jest??
  • Poziom 24  
    Napisy na moich egzemplarzach są mocne i nie da się ich zetrzeć paznokciem. Może producent poprawił jakość nadruków.
  • Poziom 24  
    Wpadłem na pomysł zasilania mojej kamerki (z uszkodzonym akumulatorem), umieszczonej na daszku czapki (zdjęcie czapki z kamerką powyżej). Posiadam kompaktowy aparat fotograficzny Nikon Coolpix S203. Ładowanie malutkiego akumulatora Nikon EN-EL10 (3,7V / 740mAh) tego aparatu odbywa się za pomocą stacjonarnej ładowarki sieciowej. Kupiłem zamiennik oryginalnego akumulatora za niecałe 20 zł. Teraz muszę znaleźć odpowiedniej wielkości pojemnik i odpowiednio przygotować go jako nowe zasilanie kamerki, przymocować go do czapki, no i oczywiście usunąć oryginalne ogniwo umieszczone w kamerze...
  • Poziom 14  
    Wszystko fajnie, jednak ja tą kamerkę kupiłem, aby miała zastosowanie podczas jazdy samochodem, rowerem, bieganiu itp więc takie rozwiązanie u mnie chyba nie do końca będzie dobre.
  • Poziom 9  
    Ja zamieniłem baterie na baterie z telefonu i działa.Ładuje w telefonie.
  • Poziom 14  
    A w jaki sposób ta bateria zasila kamerę?
  • Poziom 9  
    Odłączyłem baterie z kamery a załączyłem z telefonu Sony Ericsson.
  • Poziom 14  
    Rozumiem że podłaczenie do kamery odbywa się "na sztywno" przewodami?
  • Poziom 14  
    Gniazdo mini jack się zmieściło w obudowie :?: