Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PC1RR - Podłączenie laptopa z możliwością nagrywania

mrzeka 01 Sie 2012 13:02 1275 1
 • #1 01 Sie 2012 13:02
  mrzeka
  Poziom 7  

  Witam,
  Posiadam TV LG 42 PC1RR posiadający wejścia jak na zdjęciu poniżej (+ AV4 z boku takie jak AV3)

  Telewizor ten posiada dysk wewnętrzny na który chciałbym nagrać film reklamowy (autorski, firmowy) tak by mógł być odtwarzany bez potrzeby podłączania komputera. W opcjach nagrywania jednak istnieje możliwość wyboru źródeł: TV, AV1, AV2, AV3, AV4, S-VIDEO 1 i S-VIDEO 2. Brak jest nagrywania z VGA czy HDMI.

  Tutaj zaczyna się mój problem. Posiadam laptopa Sony VAIO VPCSC1AFM z wyjściem D-SUB oraz HDMI. Jak najlepiej podłączyć oba urządzenia bym miał możliwość nagrania na dysk? Jak na razie myślałem o następujących opcjach:
  1. Konwerter VGA->s-video (następnie kablem s-video do tv a chinchami i jackiem dźwięk.
  2. Kabel VGA i Jack->SCART

  Która opcja będzie najlepsza lub jaka inna?

  Proszę o pomoc :)

  PC1RR - Podłączenie laptopa z możliwością nagrywania

  0 1
 • Mitronik
 • #2 08 Sie 2012 20:01
  marcin.waski
  Poziom 23  

  Nie nagrasz sygnału Wideo wysokiej rozdzielczości w ten sposób - są na to nałożone restrykcje prawne, uniemożliwiające takie czynności (protokoły HDCP itd.) - podziękowania prawnikom z Sony Entertainment, który wprowadził system przesyłania i zabezpieczania obrazu HD. Jeśli istnieje taka możliwość aby podłączyć do tego TV pendrive'a USB i z niego odtwarzać przygotowany wcześniej materiał; ewentualnie podłącz jakiś najprostszy odtwarzacz Multimedialny (Wiwa HD Player, Asus O!Play, Ferguson Ariva HD Player) do TV przewodem HDMI. Materiał przygotuj w komputerze i skopiuj go na pendrive'a, kartę pamięci lub inny nośnik danych, który umieszczony będzie w odtwarzaczu.

  0