Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Scenic II 1,9 dCi - nie działają guziki przy klamkach zewnętrznych

01 Sie 2012 15:11 9555 9
  • Poziom 9  
    Nie działają te guziki w klamkach do zamykania drzwi. Od czasu do czasu zadziałają te guziki jedynie z prawej strony tył.Nieraz i prawy przód. najdziwniejsze jest dla mnie jednak to ze te guziki jak już zadziałają to jedynie po deszczu lub jak auto jest mokre.Co może być przyczyną takiego problemu i jak go rozwiązać?

Dodano po 45 [sekundy]:

Witam. Próbuje znaleźć informacje na temat guzików zamykających auto które znajdują sie w klamkach.
    U mnie pojawia się taki problem. Nie działają te guziki w klamkach do zamykania drzwi. Od czasu do czasu zadziałają te guziki jedynie z prawej strony tył.Nieraz i prawy przód. najdziwniejsze jest dla mnie jednak to ze te guziki jak już zadziałają to jedynie po deszczu lub jak auto jest mokre.Co może być przyczyną takiego problemu i jak go rozwiązać?
  • Poziom 31  
    Mikrostyki w klamkach do wymiany.Kiedyś kupiłem komplet na all... po 7.50 zł za sztukę.Z samą wymianą też niema wiele kłopotu.
  • Poziom 9  
    a dokladnie na czym polega wymiana? jak się do tego zabrać? Najlepiej prosił bym krok po kroku bo jestem laikiem w tych sprawach.
  • Poziom 15  
    Przyciski kup w ASO lub serwisie Renault, powinny kosztować parę złotych za sztukę . Jak będą drogie sprawdź inny serwis. Wymiana jest opisana na (nie pamiętam ) forum pikur lub megane.com.pl . Podaj email to Ci wyślę, bo nie chce mi się szukać gdzie to było.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    Motronic jak nie masz rozeznania i odpowiedniej wiedzy w temacie nie podważaj wypowiedzi innych .Sam kupowałem mikroswitche w ASO . A tu link z wypowiedzią Mireczek01 którą wklejam :" Co do ceny mikrowłączników to napisze moją prawdziwą historię. Jak kupiłem megankę chciałem naprawić HF. W serwisie w Pile, gościu od części powiedział mi, że kiedyś tak można było kupić same mikrowłącznik ale teraz to już nie (to było z 3-4 lata temu). Byłem jeszcze "zielony" i kupiłem cały element za 80-90zł. Nastepnie w serwisie w Koszalinie zajechałem i zapytałem się znowu o mikrowłącznik (byłem już mądrzejszy po artykułach na forum) i okazało się, że mają na sztuki chyba po 8-9zł/sztukę. Niestety nie mieli na składzie więc nie kupiłem. I teraz uwaga - będąc znowu w Pile na przeglądzie (gdzieś po roku), zapytałem się znowu o mikrowłączniki, ale siedział już inny sprzedawca. Okazało się, że owszem są ok. 6zł za 2 sztuki :). Wszystko zależy gdzie i u kogo kupujesz, poszukaj taniej. " Koniec cytatu i link http://megane.com.pl/topic/976-hands-free/page__st__212 Tak na marginesie można zastosować zamienniki.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 35  
    Motronic napisał:
    słicz nie występuje jako część zamienna i nie kupi go na serwisie.

Jeszcze 3 lata temu występowały , sprzedawane parami z metalową nakładką na przycisku
    idealnie pasujący w gniazdo w plastiku
  • Poziom 9  
    czy ktos wie ile w serwisie aso kosztują takie mikrowlaczniki do klamek ?