Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

klawiatura - strzałki nie reagują

01 Sie 2012 15:29 6542 2
  • Poziom 9  
    Witam,

mam taki dość dziwny problem z klawiaturą - dość często zdarza się że nie reagują strzałki, najczęściej strzałka w dół - przykładowo gdy nie działa zwykła strzałka, to podobnie jest na klawiaturze numerycznej, jednak włączając num lock dwójka wpisuje się bez problemu,

początkowo myślałem że może to być problem z portem lub kablem - jednak na trzech różnych klawiaturach, zarówno usb jak i ps/2 problem się powtarza, co ciekawe, gdy nie działa strzałka w dół lub w prawo - to problem jest ten sam na klawiaturze ekranowej - klikając te strzałki nic się nie dzieje, więc dochodzę do wniosku, że coś jest nie tak ze sterownikami, jednak nie mam pojęcia od czego zacząć,

system ogólnie działa dobrze(win 7), problem jest właśnie tylko z klawiaturą.

Ma ktoś może pojęcie co może być nie tak?
  • Poziom 11  
    Proponowałbym zainstalować niestandardowe sterowniki klawiatury. Win7 czasem "łapnie" chochlika w jakiś sterownik, kiedyś miałem problem związany z klawiszami q i e że włączały się od czasu do czasu i z reguły się zacinały tworząc ciąg znaków.

Wejdź we właściwości mojego komputera, zakładka mendadżer urządzeń. Kliknij klawiaturę i usuń sterownik. Win7 powinien automatycznie go zainstalować od nowa, jeśli to nie pomoże proponuje ściągnąć sterowniki do klawiatury ze strony producenta bądź jakiś alternatywny zestaw sterowników w podobny sposób jak odinstalowanie (tam jest taka opcja aktualizuj sterownik/znajdź źródło ręcznie)