Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodzenie dysku Samsung i błąd $mtf

glodny20 01 Sie 2012 15:31 1342 11
  • #1 01 Sie 2012 15:31
    glodny20
    Poziom 11  

Cześć,
    mam oto taki problem. Posiadam dysk Samsung 500 gb. Wszystko było dobrze aż do dnia dzisiejszego. Włączam komputer a system uruchamiał się 15 min. Potem co chwila wyskakiwał komunikat że plik $mtf jest uszkodzony. Próbowałem za pomocą konsoli odzyskiwania uruchomić chckdsk ale po zeskanowaniu 5 % wyskoczył komunikat, że znajduje się problem którego nie da się naprawić i koniec. Za pomocą bootowalnego live xp odpaliłem parition magica i próbowałem sformatować partycję c: (na danych mi nie zależy bo mam kopie zapasową) i niby formatował a przy stanie 100% wywalił błąd i w tej chwili mam partycję nie sformatowaną. Proszę o pomoc. Zależy mi tylko aby dane na partycji d: i e: nie zostały uszkodzone bo są tam bardzo ważne dane.

• #3 02 Sie 2012 09:12
    glodny20
    Poziom 11  

artaa napisał:
    Wstaw obrazek SMART np
    http://crystalmark.info/software/CrystalDiskInfo/index-e.html

glodny20 napisał:
    Próbowałem za pomocą konsoli odzyskiwania uruchomić chckdsk

tego się nie robi bez znajomosci stanu HDD, jak również nie używa PM, bo kończy się jak u ciebie.

W tej chwili nie mam możliwości użycia tego programu bo działam tylko po liveCD XP bo mój system już nie działa bo po użyciu PM partycja ma status unformated i nie ma możliwości formatu bo pod koniec wyskakuje błąd. A użyłem chckdsk bo to podpowiadali na innym forum gdzie opisałem swój problem. Spróbuję zgrać dane na dysk zewnętrzny może wtedy będzie bezpieczniej eksperymentować. Co mogę w tej chwili dalej robić ??

• #5 02 Sie 2012 15:50
    glodny20
    Poziom 11  

artaa napisał:
    obrać i wypalić i uruchomić to liveCD:
    http://partedmagic.com/doku.php?id=screenshots
    wstawić na forum foto SMART (ikona na pulpicie).

Zorganizować sprawny HDD na dane.

zrobiłem live cd part magic skąd mam teraz zrobić screen tego Smart która to ikona bo nie mogę się połapać. Czy to ikona disk Health ??

• #7 03 Sie 2012 08:30
    glodny20
    Poziom 11  

Wstawiam obraz smart. Mam już zewnętrzny dysk USB do zgrania danych i za pomocą tego LiveCD zgrywam wszystko. Jak będę miał w pełni zgrane dane z partycji mogę przystąpić do próby naprawy tylko muszę mieć dalsze instrukcję co i jak.

Uszkodzenie dysku Samsung i błąd $mtf

Udało się zgrać wszystkie dane na dysk zewnętrzny z działających partycji dysku. W tej chwili mogę przystąpić do napray dysku. Proszę o podpowiedzi

• #8 03 Sie 2012 19:23
    linuks
    Spec od komputerów

Sprawdż taśmę dysku. Bardzo dużo błędów CRC. SMART ogólnie dobry ale dysk mało używany. Podaj jeszcze fotkę z gparted z pmagic.

• #9 14 Sie 2012 09:59
    glodny20
    Poziom 11  

Przepraszam za długą nieobecność ale byłem w delegacji (budowlaniec :)
    Temat nadal aktualny tzn. dysk nie działa.
    Udało mi się za pomocą pmagic live cd zgrać wszystkie dane na dysk przenośny.
    Rozbiłem dysk z partycji i utworzyłem jedną ale formatowanie nie udało się. Proces formatowanie staje i program się zawiesza. Poniżej wrzucam jeszcze raz obraz smart i obraz z partition editor.

• #10 14 Sie 2012 10:19
    linuks
    Spec od komputerów

Bardzo dużo błędów CRC i przybywa w szybkim tempie. Kabel do dysku sprawdź. Podepnij do innego gniazda.

• #11 17 Sie 2012 07:42
    glodny20
    Poziom 11  

linuks napisał:
    Bardzo dużo błędów CRC i przybywa w szybkim tempie. Kabel do dysku sprawdź. Podepnij do innego gniazda.

Zrobiłem kolego jak mówiłeś.
    Nowym przewodem wpiąłem w inny port Sata. Dysk sformatował się prawidłowo. Dorzuce Smart proszę ocenić jak wygląda to teraz.

• #12 17 Sie 2012 08:00
    artaa
    Poziom 43  

199 przestało się zwiększać, czyli OK.
    Sprawdź Smart za tydzień.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME