Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung R540 - prośba o symbol tranzystora

01 Sie 2012 15:38 1240 6
  • Poziom 8  
    Witam wszystkich!
    Mam serdeczną prośbę o podanie symbolu tranzystora zasilania matrycy w notebooku Samsung R540 (na płycie głównej podpisany jest jako Q505).

Z góry dziękuję i pozdrawiam
  • Spec od komputerów
    Oznaczenie kodowe płyty podaj.
  • Poziom 8  
    MODEL: BREMEN2-L
    REV: 1.0 (100428) - 3
    Tranzystor znajduję się zaraz pod wtykiem złącza do taśmy matrycy ma 3 nóżki.
    W razie potrzeby mogę umieścić zdjęcie całej płyty wraz z uszkodzonym tranzystorem.
  • Spec od komputerów
    Uszkodzony tranzystor to: Q505-SI2315BDS-T1, dostępny w Farnell.
  • Poziom 8  
    Wszystko ok tylko są 2 rodzaje jeżeli można proszę o pomoc w wyborze:
    1. SI2315BDS-T1-E3 (http://pl.farnell.com/vishay-siliconix/si2315bds-t1-e3/mosfet-p-sot-23/dp/1470105RL)
    2. SI2315BDS-T1-GE3 (http://pl.farnell.com/vishay-siliconix/si2315bds-t1-ge3/p-ch-mosfet/dp/1867177)

linki do strony firmy gdzie je znalazłem w sumie tam gdzie podałeś tylko widzę mają inne napięcia itd więc nie wiem czy jest jakaś różnica nie chce żeby upaliło coś jeszcze!

Z góry dzięki za dotychczasową pomoc.
  • Spec od komputerów
    Obydwa będą pasować.
  • Poziom 8  
    Serdeczne dzięki za odpowiedź ale u mnie lipa wyszła straszna.
    Okazało się że była uszkodzona taśma matrycy, która po wlutowaniu układu uwaliła matrycę oraz coś jeszcze na płycie czego nie jestem w stanie zidentyfikować. Także w moim przypadku już jest naprawa nieopłacalna chyba że masz pomysł co mogło paść więcej. (dodam że tego układu już nie zdymiło, kontrolka od zasilania na płycie świeci się ale za żadne skarby nie załącza się czyli nic się już nie kręci).
    Serdeczne dzięki za pomoc.
    Mam nadzieję że nasz wątek pomoże innym w naprawie tego modelu.
    Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam!!!