Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kamera na podczerwień rejestrujaca dym z papierosa

01 Sie 2012 15:50 1543 4
 • Poziom 9  
  Czy kamera na podczerwień zarejestruje w nocy dym papierosowy ?
  Dostałem zlecenie znalezienia właśnie takiej kamery, na której będzie widoczny palacz i snujący się dym papierosowy. Kamera ma obserwować obiekt z odległości ok. 30m, 24godz/dobę, na zewnątrz. Czy w ogóle kamery z podświetleniem podczerwonym są do tego zdolne? Może ktoś coś takiego testował, lub mógłby to sprawdzić.
 • Poziom 26  
  I tak i nie... Otóż za pomocą kamer z doświetleniem IR może i zobaczysz żar z papierosa, a nawet dym, ale jak się człowiek plecami odwróci i będzie wiał wiatr to niestety ciężko będzie, być może przyda się kamera termowizyjna, ale raczej będzie bardzo droga...
  Czy nie prościej zainstalować kamerkę gdzieś w pobliżu, powiedzmy w promieniu 5-10m?
 • Poziom 9  
  Kamera termowizyjna nie wychwyciła dymu, jedynie żar. Dystrybutor kamer wykonał dla mnie test.
 • Poziom 26  
  Kamera z IR mogłaby co najwyżej z niewielkiej odległości w ciemności uwidocznić dym, ale co będzie przy wietrze, tego nie wiadomo... Może okazać się, iż nie będzie nic widzieć poza stojącą osobą.
  A czy nie możesz zamontować zwykłych kamer, przecież nie wkładają całego papierosa do ust, więc zawsze coś widać i da się stwierdzić czy ktoś pali czy nie.
 • Poziom 30  
  Podałeś zbyt mało szczegółów aby można było rozsądnie odpowiedzieć. Zrób jakiś rysunek lub opisz co znajduje się w pobliżu "obiektu", który chcesz obserwować, gdzie można zamontować kamerę a gdzie się tego nie da zrobić itp.