Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acura TL 3.2 - Automat ma problemy z przełączaniem

01 Sie 2012 17:37 2724 6
  • Poziom 13  
    witam,
    problem przy zmianie biegów w samochodzie ACURA 3.2 TL 1999r, w automacie D4. Pojawia się najczęściej po rozgrzaniu skrzyni, tj. po ok 50km, ale ostatnio zdarza mu się, że po odpaleniu już wariuje, albo po 2h jazdy działa ok.
    Ciekawostka: przy odpuszczaniu pedału gazu lub nie zwiększaniu prędkości w trakcie zmiany biegu (+/-) problem nie występuje. Problem pojawił sie już wcześniej. Zmieniono olej w skrzyni biegów i problem ustał na ok 6tyś km po czym właśnie znowu wystąpił.
    Ostatnio odczytałem w ASO kody- było coś "awaria blokady sprzęgła". Kod skasowany, jazda próbna ok 15km, błąd nie powrócił, skrzynia chodziła OK...
    Wróciłem do domu i skrzynia znowu wariuje :/
    Zastanawiam się, gdzie tkwi problem- czy tarczki, czy zawory cewkowe, czy brudne kanały hydrauliczne...

Link
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Poziom 9  
    Witam, udało Ci się rozwiązać problem ?
    Chce kupić acurę właśnie TLa, ale występuje podobny problem.
    Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    hej, tak. Zrobiłem remont skrzyni i od tego czasu do dziś śmiga jak nowa. Jestem z niej zadowolony bardzo. Po rozebraniu okazało się, że tarczki były wytarte praktycznie do 0. Przy okazji przeczyszono mi elektrozawory, itp.
    Nowy olej oczywiście.
    Koszty to zestaw tarczek i uszczelek z USA zamówiłem za ok 120USD + przesyłka i cło ok 100USD. W sumie DHLowi w drzwiach zaplaciłem jakies 1200zł. Za robote zapłaciłem 500zł. Olej miałem swój ;) Części miałem na drugi dzień w domu - paczka lotnicza. Czas u mechaników to 3 dni z testami itp.
    Skąd jesteś? Moge polecic ci autoryzowany serwis Hondy, gdzie mi to zrobili...
    Pozdrawiam,
    Łukasz.
  • Poziom 9  
    Kurde gdzieś ty znalazł serwis Hondy ASO, który za 500 PLN wymienił Ci tarczki w skrzyni !? A co z uszczelkami !? Nie zostawia się starych przecież.
  • Poziom 13  
    no są tacy, co bez zbędnych "formalności" robią po dobroci. Wymienili mi cały zestaw jak w linku, jeszcze olej i przeczyścili całą skrzynię, kanały, zawory, itp.
    Widzę, że części podrożały, albo się pomyliłem w podaniu cen- to było rok temu ;) Tak czy siak, DHLowi zapłaciłem ok 1200zl.
    http://cobratransmission.com/index.php?main_p...503032&zenid=c2f8e96064ed055d9245127ea774e038

Acura TL 3.2 - Automat ma problemy z przełączaniem
  • Poziom 9  
    Podaj mi namiar na ten serwis :) Ja jednak kupuje Accorda 2.4 2004 ;)
    Skrzynia też padnieta więc może będę musiał skorzystać z linka :))
  • Poziom 13  
    poszło na priv.