Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi, A4/B5, 96r. - nietypowa usterka klimatyzacji

01 Sie 2012 18:08 4327 3
  • Poziom 10  
    Witam.
    Audi A4/B5, 96r. z silnikiem 1.9tdi AFN.
    Co do kilmatyzacji jest to klimatronic.
    Po włączeniu śnieżynki klimatyzacja wgl, nie chłodzi, nie słychać również aby załączało się cokolwiek dodatkowego, wiatrak czy sprężarka.

Pierwszym problem jest taki, że przyciski w klimatyzacji raz działają raz nie.

Dokładniej po ponownym odpalaniu albo działają wszystkie albo tylko niektóre, wtedy nie działa, śnieżynka, przycisk "-" od obniżania stopni i przycisk "+" od mocniejszego nawiewu.

Myślałem, że to zimne luty czy coś takiego, ale wtedy przecież nie byłoby to zależne od odpalenia samochodu, że raz działają idealnie a raz wgl, za nic... i tak na zmianę.

Drugi problem jest taki, że nie działa wiatrak od klimy, nie dochodzi do niego napięcie, a ten duży bezpiecznik od niego (40A) pod kierownicą jest dobry.

Przeglądnąłem już całe google chyba, całe to forum i nie tylko i nic nie znalazłem, a takie gorąco, że chciałbym coś z tym zrobić. Pomocy !
  • Poziom 31  
    BartexBufu napisał:
    Przeglądnąłem już całe google chyba, całe to forum i nie tylko i nic nie znalazłem, a takie gorąco, że chciałbym coś z tym zrobić. Pomocy !

Nie wierze że nie ma nic na temat diagnozy vag-em ? Jak podłączyć jak odczytać błędy. Wtedy wszystko samo się wyjaśni.

Ba żeby nawet odczytać błędy nie trzeba vag-a wystarczy specjalna kombinacja klawiszy i można odczytać błędy jak i bloki. O ile zadziała.
  • Poziom 10  
    Tak, polski vag nie pokazuje błędów, vag-com coś wykrył, ale wykasowałem, i teraz też jest czysto już 3 dni na obydwu programach.
    Wiem, że można klimatyzacją sprawdzać wiele parametrów, ale nic mi one nie mówią, dlatego też jestem tutaj, wiem jak to zrobić odczytać poszczególne parametry jeśli ktoś powie, że jakiś trzeba odczytać i jeśli jest taki a taki to jest to i to zrypane to tak zrobię ;)