Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Thomson TWG870U - Problem z facebookiem przy łączeniu się z modemu UPC

DiabelVena 01 Sie 2012 20:24 2231 6
  • #1 01 Sie 2012 20:24
    DiabelVena
    Poziom 2  

Witam wszystkich użytkowników i zwracam się do was z prośbą o pomoc.
    Problem przedstawia się następująco. Niedawno przeprowadziłem się i dotychczas korzystałem z internetu mobilnego Play. Przy czym wszystko chodziło bez problemu.
    Schody zaczęły się kiedy podpisaliśmy wraz ze współlokatorem umowę o internet z UPC. Kiedy podłączam internet "z kabla" , nie mogę wejść na facebooka. Pojawia się biała strona, ewentualnie już wejdzie ta strona logowania, ale po zalogowaniu się cały czas kręci się kółeczko (załadowano elementów 0/0). Po przepięciu na internet mobilny play problemu tego nie ma, facebook działa bez zarzutów.
    Co jest jednak interesujące, znajomy który przyniósł swój laptop podpiął go do internetu UPC, i facebook normalnie mu działał. Nie wiem czy możliwe jest, że mam jakoś źle skonfigurowane ustawienia połączeń? Szukałem w internecie bardzo dużo, jednak nie mogę znaleźć działającego rozwiązania w tej kwestii.

Poniżej przedstawiam dodatkowe informacje:
    -Korzystam z przeglądarki Opera(zaktualizowana). Próba połączeń się z Chrome, Firefox,Explorer kończy się tak samo.
    -W żadnej z przeglądarek facebook nie znajduje się na liście blokowanych stron, żadnych Adblocków ani nic z tego pokroju.
    -Usuwałem pliki tymczasowe, zapisane hasła, cookies za pomocą CCleaner.
    -Usuwałem zbędne wpisy rejestru za pomocą CCleaner ( nie wiem czy ma to tu akurat jakieś znaczenie).
    - Port 80 jest włączony.
    -Komputer nie jest zainfekowany żadnym wirusem, malware, ani innymi robaczkami ( sprawdzone wieloma programami)
    -Zapora systemu windows ( używam widows7 Home Premium) jest wyłączona, podobnie jak i usunąłem antywirusa aby przypadkiem czegoś nie blokował.
    -Facebook nie działał nawet jeżeli przeglądarka była w wyjątkach zapory ( przy wyłączonej zaporze chyba nie ma to już znaczenia)
    -Nie instalowałem żadnych niezaufanych programów ( korzystam z tych do których mam pewność).

Prosiłbym Państwa o pomoc w tej kwesti, ewentualnie sugestie co mogłem przeoczyć. Modem internetowy to Thomson TWG870UG dostawcą jest UPC.
    Jeżeli do udzielenia rady będą Państwo potrzebowali jakichś raportów, bardzo proszę o udzielenie rady jak je wykonać gdyż nigdy nie korzystałem z tego typu forum, i nie mam bladego pojęcia o tworzeniu raportów.
    Pozdrawiam Państwa i z niecierpliwością czekam na odpowiedź.

0 6
  • Pomocny post
    #2 01 Sie 2012 21:24
    DawidS28
    Red. Komputery FAQ

Podepnij Internet od UPC, a potem:

Start -> Programy -> Akcesoria -> Wiersz poleceń
    Wpisz komendę netsh int ip show int i zrób screen.

Problem jest dosyć częsty, więc nie powinno być problemu z rozwiązaniem, tylko muszę dostać listę interfejsów sieciowych (to polecenie powyżej).

0
  • #3 01 Sie 2012 21:30
    DiabelVena
    Poziom 2  

Zgodnie z prośbą zamieszczam wymagany screen.

0
  • Pomocny post
    #4 01 Sie 2012 21:37
    DawidS28
    Red. Komputery FAQ

Start -> Programy -> Akcesoria -> prawym na: Wiersz polecenia -> Uruchom jako administrator

Wpisz komendę: netsh int ip set int 13 mtu=1492 i uruchom ponownie komputer.

0
  • #5 01 Sie 2012 22:09
    DiabelVena
    Poziom 2  

Świetnie, działa bez zarzutów!
    Nigdy bym sam na to nie wpadł, gdyż nie znam się aż w takim stopniu na sieciach.
    Dziękuje ogromnie za poświęcony czas.
    Wielki plus dla Darczyńcy.
    Pozdrawiam i życzę miłęgo wieczoru. ( ja zanurzam się na facebooka :] )

Dodano po 25 [minuty]:

Prosiłbym jeszcze o pomoc dla mojego współlokatora, podpiął się pod ten sam internet, który mamy zamiar używać na zmianę. Niestety ma podobny problem z tą różnicą, że on ma win vistę. Poniżej zamieszczam listę interfejsów sieciowych.

0
  • #6 02 Sie 2012 08:45
    DawidS28
    Red. Komputery FAQ

Procedura taka sama, tylko komenda netsh int ip set int 10 mtu=1492 oraz netsh int ip set int 25 mtu=1492 (jeśli będzie korzystał też z sieci bezprzewodowej).

0
  • #7 23 Mar 2013 16:07
    MateuszTGA
    Poziom 1  

Witam.

Znalazłem temat w Google i odkopię go, bo chyba nie ma sensu zakładać nowego. Mam taki sam problem jak autor tematu. Nie działa kilka stron, m.in. Facebook, Gmail. Czy można prosić o podobną komendę, żeby wszystko działało jak należy? Nie znam się na tym kompletnie. Mój system to Windows 7 Starter. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

0
  Szukaj w 5mln produktów