Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Motorola/SB5101/E - modem Motorola SB5101E + router Linksys WAG200G Annex-A

01 Sie 2012 20:43 5168 4
  • Poziom 2  
    Witam! Mam modem motorola SB5101E i internet z multimedia. Czy mogę , jeśli tak to w jaki sposób podłączyć do niego router Linksys WAG200G Annex-A.
    Chciałbym łączyć się z netem za pomocą wifi.

Bardzo dziękuję za pomoc.
    Tomasz
  • Poziom 2  
    Dzięki piękne za info, ale ponieważ nie mam zupełnie o tym pojęcia, to jeszcze pytanko następującej treści.

1. Jak już kupię TP-Link WR740N, to rozumiem, że mam go podpiąć do tej motoroli tak?
    2. Czy wtedy należy ustawić jakieś zabezpieczenie sieci?
    3. Czy aby to zrobić należy dokonac tego z poziomu kompa isntalując tego TP-
    Link WR740N ?

4. Ewentualnie jaki router kupić aby ominąć obydwa wspomiane wcześniej . W tej
    motoroli jest gniazdko (nie znam nazwy) "antenowe" do którego wpinam \
    przewód podający sygnał.

Operator proponuje Cisco epc2425 ale każą sobie płacić dodatkowe pieniądze w abonamencie za to, a w necie właściwie nie ma ofert sprzedaży na to urządzenie .

Ponownie proszę i z góry dziękuję za pomoc.
    Tomasz.

"Największym dobrem jakie możesz wyświadczyć drugiemu jest nie tylko podzielenie się z nim swoim bogactwem, ale odkrycie przed nim jego własnego bogactwa."
    - Benjamin Disraeli
  • Pomocny post
    Moderator - Sieci, Internet
    TomaszWroc napisał:
    Jak już kupię TP-Link WR740N, to rozumiem, że mam go podpiąć do tej motoroli tak?

Tak port WAN w tp-linku do motoroli

TomaszWroc napisał:
    2. Czy wtedy należy ustawić jakieś zabezpieczenie sieci?

Oczywiście że sieć bezprzewodową należy zabezpieczyć, plus użyć funkcji clone mac aby móc korzystać z internetu.

TomaszWroc napisał:
    3. Czy aby to zrobić należy dokonac tego z poziomu kompa isntalując tego TP-
    Link WR740N ?

Router jest konfigurowany przez przeglądarkę z poziomu komputera.
  • Poziom 3  
    jimasek, mam pytanie, po podłączeniu tej Motoroli do TP-Link'a (port WAN), o którym wspominasz i kliknięciu w CLONE MAC:

ustawieniu nazwy sieci WiFi i hasła do niej - internet będzie działał bez problemu poprzez WiFi, tak??