Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Excel - formuła bądź makro zczytujące dane

jakubstan 01 Aug 2012 20:57 1581 4
    jakubstan
    Level 9  
    Witam wszystkich ;)
    Tym razem chciałbym was prosić o pomoc w stworzeniu formuły, lub jeśli się nie uda załatwić tego formułą to o stworzenia makra. Sprawa wygląda następująco:
    Mam plik z trzema arkuszami:
    "1"-służy to zbierania informacji o rodzaju i ilości robót, materiału, sprzętu itp.
    "Podwykonawcy"-tutaj znajduje się zestawienie podwykonawców i robót podwykonawczych
    "Kosztorys"-wyszczególnienie rodzaju robót
    Potrzebuję dodatkowej formuły w arkuszu "1", tak aby na podstawie wybranego podwykonawcy w kolumnie AA i określonego rodzaju robót w kolumnie C, automatycznie zczytywało do kolumn AC i AD jednostkę i cenę za daną robotę z arkusza "Podwykonawcy". Rodzaj roboty w kolumnie C jest automatycznie zczytywany z arkusza "Kosztorysy" na podstawie wpisanej Lp. w kolumnie B odnoszącej się do danej roboty z arkusza "Kosztorysy".
    Próbowałem załatwić to formułą SUMA.WARUNKÓW , jednak korzystając z tej formuły nie zczytuje mi tekstu do kolumny Jedn.(AC).
    W załączonym pliku na zielono zaznaczyłem komórki, w których dane są wprowadzane lub zczytywane, a na czerwono komórki w których chcemy uzyskać pożądany wynik. Nie patrzcie na wygląd arkuszu gdyż zostały one okrojone na potrzeby tego przykładu ;P
    Jeśli coś jest niejasnego pytajcie. Będę wam wdzięczny za każdą pomoc ;)
    adamas_nt
    Moderator of Programming
    Z którego miejsca arkusza "Podwykonawcy" ma to być pobierane? Z kolumny K, czy D?
    Czy nie prościej byłoby każdemu podwykonawcy wydzielić osobny arkusz i odwoływać się do tych samych zakresów (ADR.POŚR z podstawioną nazwą arkusza=podwykonawcy)?
    Jaka wersja Excel'a? Sądząc po próbach z SUMA.WARUNKÓW, >2003...
    jakubstan
    Level 9  
    Cena ma być zczytywana z kolumny K, a jednostka miary z kolumny I.
    Najlepiej by było gdyby dało się to zrobić w takiej formie jak jest teraz, bo co w przypadku jeśli będzie kilkunastu podwykonawców? Nie chciałbym tworzyć osobnych arkuszy odwołujących się do tego samego tematu.
  • Helpful post
    adamas_nt
    Moderator of Programming
    Zrobiłem sobie pomoc w kolumnie A. Potraktuj ją jak E w "Podwykonawcy", którą też wykorzystałem. Warunek: 20 pozycji w każdej tabelce źródłowej.

Można inaczej, tablicową, jak w tym temacie.
    jakubstan
    Level 9  
    amas_nt jesteś wielki :) Wielkie dzięki za pomoc :)