Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo SL500 - Podświetlenie matrycy, miga, nie działa na baterii podswietlenie.

01 Sie 2012 21:35 3340 6
  • Poziom 10  
    Szanowni koledzy dotknął mnie bolesny problem. Przetarła mi się taśma od kamery. ( praktycznie przepaliła ) po wymianie okazało się ,że miga matryca LCD i nie działa podświetlenie podczas pracy na baterii. Napięcia zasilające matrycę podczas pracy na zasilaczu prawidłowe natomiast na baterii spada do 11-12v i matryca gaśnie. Płyta to ROCKY 40\50 nie mam schematu i nie wiem jak rozgryźć sprawę a komputer mocno potrzebny. Jak ktoś przerabiał temat to gorąca prośba o pomoc. Sama taśma ,którą wymieniałem podłączona jest do czujnika oświetlenia , niestety nic z tej mojej wiedzy nie wynika.
  • Spec od komputerów
    A napięcia potrawisz pomierzyć?
  • Poziom 10  
    Jasne, tylko jakie i gdzie , nie mam schematu do takiej maszyny. Normalnie na baterii są od dołu ekranu smugi ciemne i strasznie smuży ekran. Po odłączeniu zasilania tak jakby nie pracował inverter.
  • Poziom 10  
    Może jak rozwinę to coś pomożecie:

1) Czujnik zamknięcia pokrywy działa
    2) Zasilanie inwertera 19 v na zasilaczu 11 na baterii ( nie wiem czy tak ma być )
    3) Inwerter zasila listwę LED nap. 19 V ( nie wiem czy nie za mało )
    4) Regulacja jaskrawości działa więc wnioskuję ,że inwerter jest sprawny

W związku z tym pytania:

jakie zasilanie podświetlenia LED ?
    czy zasilanie inwertera na baterii może spadać tak nisko ( nie wiem czy jakiejś przetwornicy po drodze nie powinno być )
    Wszystko się zaczęło od zwarcia tasiemki .
    Nie wiem czy w ty modelu niema jakiegoś czujnika oświetlenia np w kamerze?

Jeżeli mieliście taki lub podobny przypadek to prośba o pomoc , po omacku szukam a czasu mało ;-)
  • Poziom 22  
    Zdecydowanie za nisko na baterii.

Zacząłbym od pomiarów przetwornic.
  • Poziom 16  
    Zacznij od najprostszych rzeczy i sprawdź jakie napięcie ma bateria po pełnym naładowaniu
  • Poziom 10  
    Okazało się że podświetlenie składa się z kilku sekcji diod. Uszkodziła się jedna dioda po jej "zwarciu" widać jedną ciemniejszą lekko smugę na matrycy ale wszystko wróciło do normy.