Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Atheros ar9285 - Asus N52J i Karta sieciowa Atheros AR9285 nie włącza się

01 Sie 2012 21:42 3817 2
  • Poziom 8  
    Witam, mam łakomy kąsek dla wyspecjalizowanych ludzi pragnących zagadek:
    otóż mam ogromny problem z kartą sieciową komputera ASUS model: Atheros atheros ar9285 system WINDOWS 7 64x, możliwe że nie sama karta jest przyczyną problemów, lecz windows.
    Chodzi o to, że karta jest cały czas wyłączona mam najnowsze sterowniki (nie jestem żółtodziobem, wiec nie piszcie teraz żeby włączyć ja FN+F1 czy podobne bo gdy wciskam tą kombinacje, po chwili wyskakuje informacja że karta jest OFF - nawet nie wyskakuje że się włącza, można wielokrotnie wciskać i co chwilę będzie wyskakiwać Wireles Lan Off;
    także nie piszcie żeby włączyć ją przez menadżer zadan /ppm/ włącz gdyż w windowsie jest niby włączona jednak patrząc na wypis z wierszu poleceń pokazuje że karta jest odłączona).
    W Biosie też sprawdzałem, wiec o tym też nie piszczcie. Karta, logicznie rzecz biorąc, jako uznana za wyłączoną nie znajduje sieci, jednak drugi laptop tak. Szperam w internecie oraz w ustawieniach od 2 godzin i niestety nie znajduje odpowiedzi, proszę o pomoc!!

PS. dodam tylko dziś odebrałem 2 laptopy z naprawy, a ten wadliwy, o którym piszę jest cały sformatowany i wgrany windows od nowa
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 13  
    Kiedyś miałem podobny problem też z asusem i tą kartą sieciową. W moim wypadku działo się tak samo jak ty opisujesz. Problem tkwił z włącznikiem karty na obudowie (taki przesuwny włącznik po lewej stronie bodajże) sprawdź czy jest w odpowiedniej pozycji lub czy nie jest uszkodzony.
  • Poziom 8  
    Ok znalazłem odpowiedź na jakimś angielskim forum. Okazało się jednak, że był problem z jakimiś protokołami, jednak osobiscie nie rozumiem jaki to miało wpływ... jednak miało.