Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opticum 4060 CX PLUS - Problem Hot-Birdem i Astrą przy monoblocku Quad

02 Sie 2012 00:07 4001 8
  • Poziom 10  
    Witam. Posiadam dekoder Opticum 4060 CX Plus, czasza 80 cm, konwerter monoblock quad. Antene mam na pewno dobrze ustawioną ale nie wiem jak skonfigurować dekoder abym mógł odbierać programy z Astry. Przy takim ustawieniu odbieram z Astry jedynie 18 kanałów, a na pewno jest więcej. Co i jak mam poprzestawiać? W załączeniu fotki pokazujące jakie mam ustawienia.

Opticum 4060 CX PLUS - Problem Hot-Birdem i Astrą przy monoblocku Quad Opticum 4060 CX PLUS - Problem Hot-Birdem i Astrą przy monoblocku Quad

nie znam sie na tym ale wydaje mi sie że mam coś żle ustawione w DISEqC, ale nie znam sie za bardzo na tym. Prosze o pomoc.
  • Poziom 31  
    A jakie to kolega odbiera programy z tej Astry? :D A czemu DiseqC 1/4 masz przy Astrze? Astra 2/2, HB 1/2. A z HB ile to programów odbierasz?
  • Poziom 10  
    telbod napisał:
    A jakie to kolega odbiera programy z tej Astry? :D A czemu DiseqC 1/4 masz przy Astrze? Astra 1/2, HB 1/1. A z HB ile to programów odbierasz?

Witam. Z Astry wyłapuje mi tylko programy: Noello Sat, Jewels Sorg1, Jewels Sorg2, Jewels Sorg3, Qvc, Trentino TV, Polo Tv, Telelombardia (kodowany), Das Erste, Physique TV, DeeJayTV (kodowany), La 7 (kodowany), Hse24.

Z Hot-Birda ogólnie z kodowanymi programami wyłapałem łacznie 785 programów.

Powinienem nastawić DISEqc przy Hotbirdzie 1/1, a przy Astrze 1/2. Dobrze zrozumiałem? Pytam bo w dekoderze nie ma opcji 1/1. Moge nastawić Disecqc tylko w pozycje: Disable, 1/2, 2/2, 1/4, 2/4, 3/4, 4/4, 1/8, 2/8, 3/8,/ 4/8, 5/8, 6/8, 7/8, 8/8, oraz 1/16, 2/16, itd. do 16/16.

Może powinienem zmienic tez typ konwentera? Acha czy z Astry powinienem mieć tylko 78 transponderów?

Dodano po 1 [godziny] 45 [minuty]:

Chwilowo nie moge dodawać fotek. Jak bede mógł wrzuce fotke konwentera jaki posiadam

Dodano po 16 [minuty]:

Mój konwenter:
  • Poziom 35  
    DiSEqC ustawiasz dla HoTBirda 1/2 a dla Astry 2/2.
  • Poziom 35  
    Diseqc odpowiednio 1/2 i 2/2.
    Podaj model konwertera...

Widać na foto, że wszystkie wyjścia zajęte, na podłączonym do nich sprzęcie wszystko działa?
  • Poziom 10  

tak wyglada mój konwenter. Cyfra + z Hotbirda działa prawidłowo, ale na Astrze mam tylko programy o ktorych pisałem we wcześniejszym poscie. Tylko 13 kanałów z Astry.
  • Poziom 35  
    KIEROWCA_VW napisał:

Podaj model konwertera...

Widać na foto, że wszystkie wyjścia zajęte, na podłączonym do nich sprzęcie wszystko działa?
  • Poziom 32  
    k__krzycho napisał:

tak wyglada mój konwenter. Cyfra + z Hotbirda działa prawidłowo, ale na Astrze mam tylko programy o ktorych pisałem we wcześniejszym poscie. Tylko 13 kanałów z Astry.

Proponuję skorygować ustawienie konwertera, skręcając go wokół osi HotBird (czyli tu, gdzie konwerter jest mocowany w uchwycie).
    Sygnał obserwuj na jednym z transponderów Astry, na pasku Jakość.

Parametry transponderów z polskimi kanałami FTA:
    http://pl.kingofsat.net/pos-19.2E_pol.php
    Jeśli nie ma tych transponderów dla satelity Astra w Twoim dekoderze - po prostu je dodaj.
  • Poziom 43  
    Jedyne co może mieć winę to brak wszystkich transponderów dla Astry 19°. Skręcenie nic nie pomoże chyba , że antena nie jest w pionie.