Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silnik Briggs 28M707 - gaśnie po przejechaniu około 400m

01 Sie 2012 23:32 2272 2
  • Poziom 16  
    Witam.
    Problem dotyczy Viking MT540 Cyklon opartego o silnik MO 28M707. Traktor ma oświetlenie.

Maszyna jest w stanie przejechać od 2-4 długości boiska (200 -400 metrów) po czym wyłącza się - gaśnie. Uruchomienie możliwe jest po ostygnięciu.
    Dostarczono mi z niej płytkę z przekaźnikami. Była już na niej widoczna wcześniejsza ingerencja elektromontera - zmostkował drutem wypalona ścieżkę do przekaźników.
    Nie znalazłem nieprawidłowości na niej, przelutowałem utlenione luty.
    Dostarczono mi cewkę rezystancja uzw. pierwotnego ok. 3 Ω , na uzw. wtórnym przejście na zakresie kΩ, jest ciągłość uzwojeń.
    Cewkę poleciłem zamontować ze szczeliną 0,3mm (na podstawie wiadomości z forum)

Traktorka nie można zgasić wyłącznikiem zapłonu (stacyjką), operator gasi go przez zalanie (przepustnica na maksimum).
    Uruchomienie następuje poprzez stacyjkę.

Czy do stacyjki doprowadzony jest przewód masowy?
    Jak łączy wyłącznik/przełącznik stacyjki?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Naprawiam te traktorki i wiem ze przyczyną jest zacinanie się iglicy pływaka Czasem zdaża się ze sprężynka w komorze pływakowej podwiesza pływak ale ostatnio wolny przepływ paliwa powstał w wyniku zatkania dwóch głównych dysz w gażniku od strony komory pływakowej
    Objawem tego było chronicznegaśnięcie i mozliwosc odpalenia po 30 sekundach warto też sprawdzić miedziane sito w podcisnieniowej pompie paliwa