Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rejestrator pod kamery samsung

maher440 02 Sie 2012 06:58 1290 6
  • #1 02 Sie 2012 06:58
    maher440
    Poziom 15  

Koledzy jaki rejestrator do kamerek samsung scb-2000( na razie 6 szt)+scb-3000 (1 szt) byście założyli.Kamerki pracują na zewnątrz w obudowach z grzałkami i patrzą na plac.W nocy jest on dość dobrze oświetlony(tekst w gazecie można spokojnie przeczytać).
    Zastanawiam się nad rejestratorem na 16 kamer(jeśli jakaś część placu będzie słabo widoczna dołożę kamerki).
    Co sami byście zamontowali na moim miejscu?

0 6
  • #2 02 Sie 2012 09:56
    wotik
    Poziom 20  

Witam

Rejestrator w zasadzie może być każdy ;-) Ja bym wybrał jakiegoś BCSa (tak wiem, BCS to nie rejestrator... ;-) ) przeszło ich kilka przez moje ręce i wydaje mi się, że powinny być ok. Jeśli rzeczywiście masz w planach rozbudowę system to 8 kanałów może być za mało. Kwestia tylko czy 1x16 czy 2x8. Gdy 2x8 to drugi rejestrator możesz kupić wtedy gdy zajdzie potrzeba, więc odpada teraz koszt. Ponadto w przypadku gdy padnie ci rejestrator 16 kanałowy to nie masz żadnej rejestracji. Gdy pada jedna "ósemka" zawsze możesz przepiąć newralgiczne kamery do niego i masz nadal rejestrację.
    Tak czy inaczej wybrałbym jakiś rejestrator z prędkością rejestracji 25kl/s w D1 na kanał.

Pozdrawiam

Wojtek

0
  • #3 02 Sie 2012 13:12
    misiulek
    Poziom 14  

wotik napisał:
    Kwestia tylko czy 1x16 czy 2x8. Gdy 2x8 to drugi rejestrator możesz kupić wtedy gdy zajdzie potrzeba, więc odpada teraz koszt. Ponadto w przypadku gdy padnie ci rejestrator 16 kanałowy to nie masz żadnej rejestracji. Gdy pada jedna "ósemka" zawsze możesz przepiąć newralgiczne kamery do niego i masz nadal rejestrację.

Może i tak ale co jak będzie chciał odtworzyć równocześnie obraz z 2 rejestratorów (np. będzie miał jakieś zdarzenie gdzie jakaś osoba którą chce zobaczyć będzie przemieszczać się przed kamerami podpiętymi do 2 różnych rejestratorów) wtedy trzeba będzie stosować jakieś urządzenia do synchronicznego odtwarzania (nie wiem nawet co to miało by być bo nigdy nie miałem takiej potrzeby, ale wiem że są takie urządzenia). Poza tym taniej raczej wyjdzie jedna 16 (np taka) jak 2X8 (np takie).

0
  • #4 02 Sie 2012 15:08
    maher440
    Poziom 15  

Jakie ustawienia kamer proponujecie(z doświadczenia)

0
  • #5 03 Sie 2012 22:33
    eworks
    Poziom 19  

kup 16 kanałów i zabezpiecz tor wizyjny przed obcymi napięciami.

0
  • #6 03 Sie 2012 23:39
    SystemDomu.pl
    Poziom 14  

Kolego maher440 najlepiej kup 16 kanałowy rejestrator z dobrą prędkością nagrywania 400kl/s w razie dołożenia kamer w przyszłości, a przeważnie tak jest będziesz miał wolne miejsca aby je wpiąć i o wiele mniejsze koszty całego systemy niż 2 oddzielne rejestratory

0
  • #7 06 Sie 2012 16:48
    maher440
    Poziom 15  

Dzięki za podpowiedzi zamówiony bcs 1604 hf-a,jakie zabezpieczenia proponujecie dodam tylko,że wszystkie kamerki chodzą na 230v.

0